16. MFFA Animator – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Festiwal

16. MFFA Animator

21.06.2023
Kadr z filmu animowanego przedstawiający dwa małe leśne stworki.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Aniamtor od 21 czerwca w Kinie Muza

Prawdziwe święto animacji ponownie w Poznaniu! Przez 5 dni sale kinowe i przestrzenie miejskie gościć będą najlepsze animacje z całego świata. Nie zabraknie seansów, gier wideo, warsztatów i wydarzeń specjalnych.

Rozpoczynamy od spotkania offline w Poznaniu między 21 a 25 czerwca, a od 26 do 30 czerwca zapraszamy Was do uczestnictwa w odsłonie online – MyAnimatorOnline.

W 16. edycji udział wezmą wybitni twórcy z całego świata, między innymi:

Nominowana do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar islandzka twórczyni - SARA GUNNARSDÓTTIR. Jej wyróżniona przez Akademię animacja My Year of Dicks została również nagrodzona podczas ANIMATORA 2022 w kategorii Najlepszy Serial Animowany.

Japońska animatorka Sarina Nihei mieszkająca i tworząca we Francji. Specjalizuje się w animacji rysunkowej a surrealistyczna wyobraźnia jest jej znakiem rozpoznawczym. Jest absolwentką londyńskiej Royal College of Art. Jej dyplomowy film: “Small People with Hats” (“Mali ludzie w kapeluszach”) z 2014 roku zdobył główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Animacji w Ottawie.

Specjalnym gościem 16. odsłony Festiwalu będzie jeden z najbardziej uznawanych japońskich twórców na świecie, reżyser anime – KEIICHI HARA. Podczas MFFA ANIMATOR zaprezentujemy wybrane tytuły z bogatej filmografii artysty, w tym najnowsze anime Lonely castle in the mirror (2022), który będzie miał specjalną prapremierową prezentację podczas Festiwalu Fantastyki PYRKON 2023. Początki kariery Hary sięgają lat 80. ubiegłego wieku. Był zaangażowany w realizację znanych i lubiany serii: „Doraemon”, czy „Shin-chan”. Za film Colorful otrzymał nagrodę publiczności i wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Uznanie we Francji zyskały również późniejsze tytuły jego autorstwa: Miss Hokusai (2015), będąca animowaną adaptacją mangi Sarusuberi oraz The Wonderland (2019).

 

Zachęcamy do zakupu KARNETÓW na 16. MFFA ANIMATOR w kasie Kina Muza lub online przez bilety24.pl

https://www.bilety24.pl/kino/485-karnet-16-mffa-animator-90591?id=489964

 

W cenie 200 zł zyskujecie wejścia na seanse przez CAŁĄ stacjonarną edycję festiwalu.

Z potwierdzeniem zakupu należy udać się do Biura Festiwalowego w Centrum Informacji Kulturalnej, ul. Ratajczaka 44, które otwarte będzie od 20.06 od godz. 14.00, a w pozostałe dni w godzinach od 10.00 do 18.00.

Na czas festiwalu offline Karnetowicze_ki dostają animatorowy identyfikator, który uprawnia do odbioru wejściówki na seanse lub wydarzenia. W ramach jednego wydarzenia/seansu można odebrać tylko JEDEN bilet dla siebie.

Karnet nie może być wykorzystany na wydarzenia w ramach spotkań branżowych ANIMATOR PRO oraz warsztatów.

Liczba karnetów jest ograniczona, będą dostępne w sprzedaży do 20 czerwca lub wyczerpania limitu.

Szczegółowy PROGRAM oraz harmonogram seansów ogłosimy 6 czerwca 2023. Więcej informacji:  animator-festival.com

 

POSZUKIWANIE SIEBIE, hasło 16. edycji Festiwalu ANIMATOR, odnosi się do procesu kształtowania własnej tożsamości. Opisuje moment przełomowy, zwrotny, w którym następuje sięgniecie do korzeni, szukanie sensu, znaczenia w życiu jak i tego co w nim najważniejsze. Do sekcji noszącej tytuł tożsamy z hasłem Festiwalu zaprosiliśmy artystów i artystki, aby w twórczy sposób wyrazili co taki proces szukania siebie oznacza dla nich – proces, który nigdy się nie kończy. Autorzy i autorki potraktowali temat w różnorodny sposób: od wyznania na temat swojego stanu umysłu, poprzez zagłębianie się i analizę przeszłości, genealogii, stanów transu, definicje buntu wobec ustanowionych reguł życia społecznego, do zmiany postrzegania, punktu widzenia – złamanie nawyków, przyzwyczajeń i próbę zrozumienia świata poprzez własne ciało.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR istnieje od 2008 roku. Jest to największy festiwal filmu animowanego w Polsce. Od 2017 roku ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar®. Animowany film krótkometrażowy, który otrzyma Grand Prix festiwalu ANIMATOR ma ułatwioną drogę do wymarzonej Oscarowej® nominacji

 

Organizatorzy: Estrada Poznańska, Kino Muza

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Poznania, Ambasada Japonii, Ambasada Islandii, Ambasada Irlandii

Filmy
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące