Filmy poetyckie z Festiwalu ZEBRA – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Poetic films from the ZEBRA Festival

Filmy poetyckie z Festiwalu ZEBRA

Filmy poetyckie z Festiwalu ZEBRA - okładka

83’
Filmy poetyckie z Festiwalu ZEBRA - okładka

W ramach pokazu zaprezentowane zostanie 16 krótkometrażowych filmów inspirowanych poezją. Wśród nich tytuły oparte o twórczość Bertolta Brechta, czy Wisławy Szymborskiej jak i twórców, których tomiki jeszcze nie zostały przetłumaczone na wiele języków. Wszystkie filmy były prezentowane podczas Festiwalu Filmów Poetyckich ZEBRA w Berlinie.

Festiwal Filmów Poetyckich ZEBRA działa od 2002 roku. W momencie powstania był pierwszą międzynarodową platformą filmów krótkometrażowych opartych na poezji – filmów poetyckich – i nadal jest największą tego typu platformą. Zapewnia poetom, filmowcom i organizatorom festiwali z całego świata okazję do twórczej wymiany oraz uwagę międzynarodowej publiczności. W tym celu w ramach festiwalu odbywają się odczyty, kolokwia i projekcje moderowane lub połączone rozmowami. Ponadto festiwal oferuje formaty partycypacyjne, takie jak masterclassy i warsztaty, podczas których uczestnicy mogą dowiedzieć się więcej o scenach poetyckich/filmowych, ich aktorach i estetyce, sieciach i warunkach produkcji, oraz o tym, jak można zainicjować konkretną współpracę w tym zakresie.

Spotkanie z Dyrektorem Artystycznym po seansie 24.06.

Więcej o programie 16. Festiwalu ANIMATOR przeczytasz na naszej stronie internetowej: animator-festival.com
You can read more about the programme of the 16th ANIMATOR Festival: animator-festival.com

Kadry

Jutro

Mężczyzna czytający książkę na łóżku przy nocnej lampce. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Perfect Days Medytacja nad prostotą i pięknem życia. Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienn...
Kadr z lekcji wychowania fizycznego. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Monster Matka odkrywa, że nauczyciel jest winny dziwnym zachowaniom jej syna.
Dostawca z jedzeniem pod drzwiami. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kolacja pożegnalna Od śmiechu do wzruszeń, od złości po zaskoczenie. W końcu co może pójść nie tak na spotkaniu w gronie przyjaciół?
Gramy!
Atlanta
reż. Jean Vigo
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące