Deklaracja dostępności
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Niedostępne elementy i treści planujemy naprawić i uzupełnić do końca 2022 r.
Niedostępne elementy i treści:
- W części filmów nie ma napisów dla osób niesłyszących i Głuchych.Nowe filmy dodawane na naszej stronie mają już takie napisy. Do filmów sprzed 23 września 2020 r. planujemy dodać napisy do końca 2022 r.
- Postrzegalność, ułatwienie percepcji, funkcjonalność, zrozumiałość, możliwość nawigacji, kompatybilność są niedostępne lub dostępne tylko częściowo.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2020.02.18
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2021.11.22
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Marcin Mikołajczak.
- E-mail: m.mikolajkczak@estrada.poznan.pl
- Telefon: +48 61 852 88 33
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Estrady Poznańskiej
- Adres: Estrada Poznańska
ul. Masztalarska 8
61-767 Poznań - E-mail: sekretariat@estrada.poznan.pl
- Telefon: +48 61 852 88 33
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Kino Muza, ul. Święty Marcin 30, Poznań
Kino Muza jest w pełni dostępne dla osób poruszających się na wózkach (korytarze, sale kinowe). Na pierwsze piętro, gdzie znajduje się sala nr 2 i 3 oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych, można dostać się windą.
W niedalekiej odległości od budynku znajdują się 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. W obrębie obiektu można się poruszać w towarzystwie psa asystującego.
Budynek Estrady Poznańskiej, ul. Masztalarska 8, Poznań
Scena na piętrze oraz Galeria Oko/Ucho, a także garderoba dla artystów dostępne są z poziomu 1 piętra budynku bez możliwości skorzystania z windy lub podjazdu dla wózków. Na widowni brak wyznaczonego miejsca dla widzów poruszających się na wózkach inwalidzkich. W obrębie obiektu brak oznaczeń alfabetem Braille oraz udogodnień dla osób niedosłyszących.
Biura zlokalizowane na 1, 2 i 3 piętrze kamienicy, dostępne są z klatki schodowej. Wejście do budynku od strony ulicy jest utrudnione z powodu
wysokiego progu. W budynku brak windy lub ramp podjazdowych. Obiekt nie posiada toalet dostosowanych dla osób poruszających się na wózkach.
W obrębie obiektu miejscem w pełni dostępnym dla osób poruszających się na wózkach jest wewnętrzny dziedziniec, na który prowadzi przejście poprzez szeroką bramę. Cały teren dziedzińca pokrywa płaska i utwardzona nawierzchnia. W sąsiedztwie budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. W obrębie obiektu można się poruszać w towarzystwie psa asystującego.