Wiemy, co gramy
MENU

dzieciaki, do kina!

DZIECIAKI, DO KINA! to nasz weekendowy cykl prezentujący mądre filmy dla młodego widza w kameralnym wnętrzu kina studyjnego. Cykl stworzony został jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świadomego rodzica, dla którego nieobojętnym jest jakie treści przyswaja jego pociecha. Każdy film z naszego repertuaru posiada oznaczenie kategorii wiekowej, by łatwiej było odróżnić filmy przeznaczone dla dzieci starszych i nieco młodszych. Znajdziecie tu najciekawsze, przeważająco europejskie, produkcje dla dzieci. Pokazujemy animacje i filmy aktorskie, których bohaterami są rówieśnicy naszych widzów przeżywający wesołe przygody, przyjaźnie i rozstania, trudne dylematy, odkrywają tajemnice i rozwiązują zagadki. To filmy, które rozbudzają wyobraźnię, budują świadomość estetyczną i odpowiadają na potrzeby emocjonalne dzieciaków.

W ramach cyklu prezentujemy filmy starsze – nasze ulubione i już sprawdzone - oraz te najnowsze, a specjalnym wydarzeniem są premiery filmów Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, które jest producentem Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Nasze kino to przyjazna przestrzeń dla tych nawet najmłodszych widzów. Na górnym holu znajdziecie strefę zabawy dla dzieci i wyjątkowy Zakamarkowy Kącik Książkowy!

Kiedy odbywają się seanse?

Kino Muza w Poznaniu | Seanse co tydzień
W każdą sobotę i niedzielę

Bilety: 12 zł / z Kartą Rodziny Dużej 10 zł

 

DZIECIAKI, DO KINA - KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNE

ZE WZGLĘDU NA SYTUACJE EPIDEMIOLOGICZNĄ CYKL ZOSTAŁ TYMCZASOWO ZAWIESZONY

to comiesięczne specjalne pokazy podczas których wspólnie obejrzymy najciekawsze filmy z naszego repertuaru w wyjątkowych warunkach. Seanse są dostosowane dla najmłodszych widzów ze spektrum autyzmu, i nie tylko. W czasie projekcji światła są przyciemnione, a dźwięk nieco przyciszony. Aby każdy mógł czerpać radość z najlepszych filmów podczas seansów przyjaznych sensorycznie nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy - można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali. Obiecujemy, że zadbamy o prawdziwie przytulną atmosferę.

Seanse odbywają się na sali nr 2 na pierwszym piętrze. Można do niej dotrzeć windą lub schodami. W razie potrzeby nasz zespół z przyjemnością odprowadzi Was na seans.

Pokazy powstały przy współpracy i wsparciu merytorycznym fundacji Pomoc Autyzm.

Bilety: 10 zł / z Kartą Rodziny Dużej 10 zł