Retrospektywa Keiichi Hara: MISS HOKUSAI – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Keiichi Hara Retrospective: MISS HOKUSAI

Retrospektywa Keiichi Hara: MISS HOKUSAI

Retrospektywa Keiichi Hara: MISS HOKUSAI - okładka
reż. Keiichi Hara
Japonia
2015
90’
Retrospektywa Keiichi Hara: MISS HOKUSAI - okładka

Keiichi Hara to ceniony japoński  reżyser, animator i scenarzysta filmów i seriali anime, trzykrotny  zdobywca głównej nagrody w kategorii pełnometrażowej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy (Colorful, Miss Hokusai, The Wonderland). Jako trzeci w historii reżyser animacji został uhonorowany w 2018 roku Medalem Purpurowej Wstążki (Medal with Purple Ribbon) przyznawanym  przez rząd japoński za szczególe zasługi artystyczne i akademickie.

W ramach 16. Festiwalu ANIMATOR Keiichi Hara zasiada w Jury Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych – jest to wymarzona okazja, by zaprezentować kilka tytułów z jego bogatego dorobku w ramach cyklu RETROSPEKTYWY.

Podczas gdy całe Edo gromadzi się, by zobaczyć prace znanego malarza Hokusai, jego córka O-Ei ciężko pracuje w jego pracowni. Jej mistrzowskie portrety, grafiki smoków i szkice erotyczne – sprzedawane pod nazwiskiem jej ojca – są pożądane zarówno przez lordów z wyższych sfer, jak i czeladników. Publicznie nieśmiała i powściągliwa, w studio O-Ei jest równie zuchwała i nieskrępowana jak jej ojciec, paląc fajkę i szkicując rysunki, od których rumienią się współczesne Japonki. Ale pomimo tego zaciekle niezależnego ducha, O-Ei zmaga się z dominującym wpływem swojego ojca i jest wyśmiewana za brak życiowych doświadczeń, które próbuje przedstawić w swojej sztuce. Tętniące życiem Edo (dzisiejsze Tokio) w „Miss Hokusai” przepełnione jest demonami yokai, smokami i przebiegłymi handlarzami, a relacje O-Ei z jej wymagającym ojcem i niewidomą młodszą siostrą stanowią emocjonalne podłoże dla tego pięknie animowanego filmu o dorastaniu.

Wielokrotnie nagradzany reżyser Keiichi Hara (Colorful) i japońska potęga produkcyjna Production I.G (twórcy Ghost in the Shell) przedstawiają niezwykłą historię córki jednego z najsłynniejszych artystów w historii.

Więcej o programie 16. Festiwalu ANIMATOR przeczytasz na naszej stronie internetowej: animator-festival.
You can read more about the programme of the 16th ANIMATOR Festival: animator-festival.com 

Kadry

Jeszcze dziś

Kadr z lekcji wychowania fizycznego. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Monster Matka odkrywa, że nauczyciel jest winny dziwnym zachowaniom jej syna.
Chłopak zbliżający się do młodej dziewczyny. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jutro będzie nasze Mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech.
Gramy!
Pamięć
reż. Michel Franco
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące