Dostępność – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Dostępność

Kino Muza w Poznaniu to kino otwarte na wszystkich widzów z rozmaitymi potrzebami, światopoglądem i zainteresowanych różnorodnymi aspektami kultury filmowej.

Zależy nam, aby umożliwić odbiór pokazywanych u nas filmów jak najszerszej grupie odbiorców, dlatego będziemy dostosowywać warunki panujące w sali oraz parametry samej projekcji do możliwości i preferencji odbiorczych widzów, którym dany pokaz będzie dedykowany.

Najbliższe wydarzenia

Udogodnienia

Tłumacz Estrady Poznańskiej i Kina Muza czynny w godzinach:
08:00 – 20:00 – od poniedziałku do niedzieli 
Obsługiwany polski język migowy

Połączenie dostępne na stronie: https://tlumacz.migam.org

W Kinie Muza dostępna jest już aplikacja AudioMovie. Umożliwia ona odbiór filmu za pomocą audiodeskrypcji. AudioMovie to aplikacja na telefony, która odtwarza i synchronizuje z filmem dodatkowe ścieżki dźwiękowe.

W kasie Kina Muza i na SALI NR 1 dostępna jest pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących. Aby skorzystać z pętli indukcyjnej, zakomunikuj to osobie w kasie i przełącz aparat słuchowy na program cewki „T”.

W kasie dostępny jest również tablet umożliwiający połączenie z tłumaczem Polskiego Języka Migowego. Aby skorzystać z usług tłumacza, zgłoś taką potrzebę w kasie.

W głównym holu Kina znajduje się winda łącząca parter, na którym znajduje się kasa, kawiarnia oraz Sala nr 1, z 1. piętrem, na którym znajdują się sale nr 2 i 3. Winda jest wyposażona w system dźwiękowy.

Pod tym linkiem możesz sam_a przespacerować się po Kinie Muza w Poznaniu, a tutaj zapraszamy Ciebie do obejrzenia naszych przestrzeni w ramach wirtualnego spaceru.

Dostępne cykle

Kino Przyjazne Sensorycznie to comiesięczne specjalne pokazy filmów dla dzieci, podczas których wspólnie obejrzymy najciekawsze filmy z naszego repertuaru w wyjątkowych warunkach. Seanse są dostosowane dla najmłodszych widzów ze spektrum autyzmu oraz szczególna wrażliwością sensoryczną. W czasie projekcji światła są przyciemnione, a dźwięk nieco przyciszony. Aby każdy mógł czerpać radość z najlepszych filmów podczas seansów przyjaznych sensorycznie nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali. Obiecujemy, że zadbamy o prawdziwie przytulną atmosferę.

Seanse odbywają się na sali nr 2 na pierwszym piętrze w ostatnią sobotę miesiąca. Można do niej dotrzeć windą lub schodami. W razie potrzeby nasz zespół z przyjemnością odprowadzi Was na seans.

Na każdy seans przyjazny sensorycznie obowiązuje bilet bezpłatny dla jednego opiekuna dziecka po okazaniu w kasie kina orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy – zachęcamy do rezerwacji biletów telefonicznie lub mailowo: 61 852 34 03 / muza@kinomuza.pl

Pokazy powstały przy współpracy i wsparciu merytorycznym Fundacji Pomoc Autyzm.

logotyp "Fundacja pomoc autyzm"

To projekt realizowany przez Kino Muza w okresie październik 2022 – czerwiec 2023. W jego ramach od marca do czerwca 2023 zaplanowano cykl pokazów filmowych, którym będzie towarzyszyć rozmowa z psychologiem po seansie, Seanse będą przystosowane do odbioru dla wszystkich, a w szczególności osób z niepełnosprawnością słuchu lub wzroku. Wyboru konkretnych tytułów został dokonany po konsultacji z uczestnikami projektu w trakcie spotkań w Kinie Muza.

Prezentowane filmy posiadają audiodeskrypcję oraz napisy dla niesłyszących i tłumaczenie na PJM. Na każdym seansie dostępna jest  również pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących. Po każdym seansie ma miejsce spotkanie z psychologiem poświęcone tematom poruszonym w filmie, prowadzone przez moderatora i tłumaczone na Polski Język Migowy.

Bilety na pokazy w ramach projektu “Muza – kino otwarte” kosztują 5 zł.

Seanse odbywają się w sali nr 1 znajdującej się na parterze Kina Muza. Można do niej dotrzeć przez hol główny. W razie potrzeby nasz zespół z przyjemnością pomoże dotrzeć Wam na seans.

Cykl odbywa się w ramach projektu „Kultura bez barier” realizowanego w ramach osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

logotypy: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska – Fundusze Społeczne

BILETY na regularne seanse w Kinie Muza

Osoby z niepełnosprawnością – 16 zł
Opiekunowie osób z niepełnosprawnością – 10 zł
Kino Przyjazne Sensorycznie – 16 zł / z Kartą Rodziny Dużej 14 zł / + jeden opiekun bezpłatnie za okazaniem orzeczenia

PRZESTRZENIE KINA

Kino Muza znajduje się przy ulicy Święty Marcin 30 w Poznaniu. Obecnie dojazd do Kina komunikacją miejską jest utrudniony ze względu na trwający remont ulicy Święty Marcin. Najbliższy działający przystanek komunikacji miejskiej to przystanek tramwajowy Aleje Marcinkowskiego – obsługiwane linie tramwajowe to linia 9 (Aleje Marcinkowskiego – Dębiec PKM) oraz linia 13 (Aleje Marcinkowskiego – Starołęka PKM).

Dojazd samochodem do Kina jest obecnie utrudniony, ale możliwy od ulicy Piekary w związku z realizowanym remontem ulicy Święty Marcin. Według informacji Poznańskich Inwestycji Miejskich remont ulicy Święty Marcin potrwa do połowy 2023 roku. Najłatwiejszą drogą do kina na ten moment jest dojazd na skrzyżowanie ulicy Święty Marcin i Piekary, w okolicy którego można znaleźć kilka parkingów płatnych, w tym w Galerii MM, w której znajduje się winda oraz podjazd. Natomiast obecnie najbliższa koperta parkingowa znajduje się na ulicy Ratajczaka 21.

Przed wizytą w Kinie zachęcamy do obejrzenia filmu ze spaceru po Kinie Muza, skorzystania z interaktywnego wirtualnego spaceru po Kinie lub zapoznania się z opisem przestrzeni Kina.

Obejrzyj film.

Interaktywny wirtualny spacer dostępny tutaj.

Główne wejście do Kina Muza i ulicę Święty Marcin łączy kilkudziesięciometrowe przejście oznaczone od strony ulicy neonem KINO MUZA.

Hol główny łączy wszystkie inne miejsca w Kinie. W przedsionku holu, bezpośrednio po lewej stronie od wejścia głównego, znajduje się kasa biletowa. Bezpośrednio naprzeciwko wejścia głównego znajduje się winda na 1. piętro. Wejście do windy znajduje się z prawej strony. Po lewej stronie głównego holu znajdują się kanapy, kawiarnia oraz wejście do sali nr 1. Po prawej stronie głównego holu znajduje się korytarz prowadzący do toalet.

Hol łączący windę, salę nr 2 i salę nr 3. Po wyjściu z windy, po prawej stronie znajduje się sala nr 2. Droga do sala nr 3 prowadzi w lewo od windy, przez korytarz łączący obie sale. Naprzeciwko wejścia do sali nr 3 znajduje się wejście na taras letni. Wzdłuż holu znajdują się stoliki kawiarniane oraz krzesła i fotele.

Balkon znajduje się na 1. piętrze, po lewej stronie od wyjścia w windy, naprzeciwko sali nr 3. Na tarasie znajdują się stoliki i plastikowe krzesła.

sala nr 1 znajduje się na parterze Kina Muza. Pomieszczenie wyposażone jest w 175 kinowych foteli oraz klimatyzację. Wejście do sali znajduje się w głównym holu, naprzeciwko kawiarni. Sala posiada 3 miejsca dla osób poruszających się na wózkach, znajdujące się na środku w ostatnim rzędzie, bezpośrednio na wprost od głównego wejścia do sali.

Duża, stopniowana sala kinowa. Na pierwszym planie widoczne są rzędy krzeseł, w głębi widać okienko kabiny projekcyjnej. Krzesła są w różnych kolorach: jasnoszary, ciemnoszary, czarny i żółty, ułożonych w nieregularny wzór. Sala jest podświetlona punktowymi światłami, osadzonymi w ciemnym suficie.

SALA NR 2 znajduje się na I. piętrze Kina Muza, dokąd dostać można się za pomocą windy w holu głównym lub schodami (lewą oficyną). Pomieszczenie wyposażone jest w wygodne fotele (łącznie 42 miejsca) oraz klimatyzację. Sala posiada 2 miejsca dla osób poruszających się na wózkach, znajdujące się w pierwszym rzędzie.

Sala kinowa na 42 fotele. Na pierwszym planie widać miejsca siedzące, na które składają się duże kolorowe fotele i kanapy. Widoczny jest też sufit z podświetlonymi elementami dekoracyjnymi o kształcie kwadratu oraz projektor znajdujący się w głębi sali.

SALA NR 3 znajduje się na I. piętrze Kina Muza, dokąd dostać można się za pomocą windy w holu głównym lub schodami (lewą oficyną). Pomieszczenie wyposażone jest w pufy i stoliki kawiarniane (łącznie 28 miejsca) oraz klimatyzację. Sala posiada 2 miejsca dla osób poruszających się na wózkach, znajdujące się w pierwszym rzędzie.

Fotografia przedstawia bardzo małą salę kinową na 28 foteli. Zdjęcie zostało wykonane od strony ekranu i przedstawia nowoczesne fotele, które można połączyć w długie kanapy, oraz małe okrągłe wysokie stoliki kawiarniane. Widoczne są też ściany pokryte częściowo materiałem wygłuszającym oraz projektor znajdujący się w głębi sali, pod sufitem.

Personel Kina Muza jest przeszkolony w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym w dotarciu do sal kinowych. Pracownicy w kasie zostali przeszkoleni do udzielania pomocy przy korzystaniu z pętli indukcyjnej oraz tabletu z tłumaczem PJM. Wszyscy pracownicy Kina Muza posiadają identyfikatory. Jeśli będziecie mieli pytania lub problem związany z pobytem w Kinie, możecie poprosić o pomoc każdą pracowniczkę i każdego pracownika, którzy z chęcią Wam pomogą.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące