Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego

Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego - okładka

90’
Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego - okładka

Pożegnanie i prezentacja publikacji zmarłego w 2022 roku, wieloletniego dyrektora artystycznego i współzałożyciela Festiwalu ANIMATOR – Marcina Giżyckiego.

Wyborem życiowym Marcina Giżyckiego było życie na dwóch kontynentach – w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Badał historie i tradycje kultury obu krajów, łączył je, w obu miejscach funkcjonował jako twórca i działacz zaangażowany społecznie w życie wspólnoty. Niezależnie od warunków technicznych, funduszy i okoliczności prowadził swoje poszukiwania i zapraszał do współdziałania innych entuzjastów. Najważniejszym celem tworzonych przez niego filmów było inspirowanie do refleksji, dyskusji, badań i dalszej twórczości.

W ramach dwóch pokazów prezentowane są rekonstrukcje zaginionych filmów, własne eksperymenty formalne, kolaże, dokumenty i hybrydy teatralne.

Dodatkowym uhonorowaniem i upamiętnieniem postaci Marcina Giżyckiego w 2023 roku będzie ustanowienie Nagrody im. Marcina Giżyckiego przyznawanej za Najlepszy Film Studencki w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych.

Na wydarzenie należy pobrać wejściówkę w Kasie Kina Muza. Wstęp na wydarzenie jest wliczony w cenę biletu na dowolny seans 16. MFFA Animator.

Kadry

Jeszcze dziś

Skąd dokąd - kadr 16:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Skąd dokąd Portret zbiorowy, złożony z doświadczeń ludzi, którzy mają jeden cel: znaleźć bezpieczne schronienie.
Chłopak z dziewczyna na plarzy. 17:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Uśmiech losu Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników Greka Zorby, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego Maga.
Napoleon na biuałym koniu. 17:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Napoleon Napoleon Bonaparte pnie się po kolejnych szczeblach władzy. Towarzyszy mu przy tym ukochana Józefina.
Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Młoda dziewczyna z chłopakiem pijący alkohol na imprezie. 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 How to Have Sex Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming of age oraz intrygującego portretu pokolenia Z.
Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 20:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Chłopak z dziewczyna na plarzy. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Uśmiech losu Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników Greka Zorby, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego Maga.
Mężczyzna z twarzą pomalowaną na biało w towarzystwie psa. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 DogMan Wielki powrót Luca Bessona! Douglas nie dogaduje się dobrze z ludźmi, prowadzi samotniczy tryb życia i do dziś nosi blizny po ranach zadanych przez przemocowego ojca.
Gramy!
Siostrzeństwo świętej sauny
reż. Anna Hints
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące