Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego

Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego - okładka

90’
Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego - okładka

Pożegnanie i prezentacja publikacji zmarłego w 2022 roku, wieloletniego dyrektora artystycznego i współzałożyciela Festiwalu ANIMATOR – Marcina Giżyckiego.

Wyborem życiowym Marcina Giżyckiego było życie na dwóch kontynentach – w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Badał historie i tradycje kultury obu krajów, łączył je, w obu miejscach funkcjonował jako twórca i działacz zaangażowany społecznie w życie wspólnoty. Niezależnie od warunków technicznych, funduszy i okoliczności prowadził swoje poszukiwania i zapraszał do współdziałania innych entuzjastów. Najważniejszym celem tworzonych przez niego filmów było inspirowanie do refleksji, dyskusji, badań i dalszej twórczości.

W ramach dwóch pokazów prezentowane są rekonstrukcje zaginionych filmów, własne eksperymenty formalne, kolaże, dokumenty i hybrydy teatralne.

Dodatkowym uhonorowaniem i upamiętnieniem postaci Marcina Giżyckiego w 2023 roku będzie ustanowienie Nagrody im. Marcina Giżyckiego przyznawanej za Najlepszy Film Studencki w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych.

Na wydarzenie należy pobrać wejściówkę w Kasie Kina Muza. Wstęp na wydarzenie jest wliczony w cenę biletu na dowolny seans 16. MFFA Animator.

Kadry

Gramy!
Powoli
reż. Marija Kavtaradze
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące