Kryształy Anime: SATOSHI KON, THE ILLUSIONIST – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Anime Gems: SATOSHI KON, THE ILLUSIONIST

Kryształy Anime: SATOSHI KON, THE ILLUSIONIST

Kryształy Anime: SATOSHI KON, THE ILLUSIONIST - okładka
reż. Pascal-Alex Vincent
Francja
2021
80’
Kryształy Anime: SATOSHI KON, THE ILLUSIONIST - okładka

KRYSZTAŁY ANIME to nowy blok programowy poświęcony anime – niezwykle popularnemu w ostatnich latach i intensywnie rozwijającemu się rodzajowi animacji. Festiwal ANIMATOR zaprezentuje dzieła przełomowe w historii gatunku i rozpocznie proces zaznajamiania widowni z jego długą tradycją. Anime w tym ujęciu to nie tylko gatunek filmowego opowiadania, ale całe kino – równolegle rozwijające swój język. Film dokumentalny Satoshi Kon, The Illusionist opowiada o twórcy kluczowym w tym procesie.

Mangaka i twórca filmów anime Satoshi Kon zmarł nagle w 2010 roku w wieku 46 lat. Pozostawił po sobie nieliczny i niedokończony dorobek artystyczny, który mimo to należy do najbardziej rozpowszechnionych i wpływowych w historii współczesnej kultury japońskiej.

Dziesięć lat po jego śmierci rodzina i współpracownicy wypowiadają się na temat jego twórczości, a spadkobiercy w Japonii, Francji i Hollywood wspominają jego artystyczną spuściznę. Satoshi Kon, The Illusionist ilustruje podróż samotnego autora, którego życie było poświęcone komiksom i animacji dla dorosłych.

Więcej o konkursach i jurorach przeczytasz na naszej stronie internetowej: animator-festival.com
You can read more about the Jury and competitions at our website: animator-festival.com

Kadry

Jutro

Mężczyzna czytający książkę na łóżku przy nocnej lampce. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Perfect Days Medytacja nad prostotą i pięknem życia. Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienn...
Kadr z lekcji wychowania fizycznego. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Monster Matka odkrywa, że nauczyciel jest winny dziwnym zachowaniom jej syna.
Dostawca z jedzeniem pod drzwiami. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kolacja pożegnalna Od śmiechu do wzruszeń, od złości po zaskoczenie. W końcu co może pójść nie tak na spotkaniu w gronie przyjaciół?
Gramy!
The Room | Najlepsze z najgorszych
reż. Tommy Wiseau
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące