Pozqueer & Animator – Panel Dyskusyjny: PUŁAPKI QUEERCODINGU – CZY I JAK KODOWAĆ TOŻSAMOŚĆ LGBT+ POSTACI ANIMOWANYCH? – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Pozqueer & Animator - Panel Dyskusyjny: PUŁAPKI QUEERCODINGU – CZY I JAK KODOWAĆ TOŻSAMOŚĆ LGBT+ POSTACI ANIMOWANYCH?

Pozqueer & Animator - Panel Dyskusyjny: PUŁAPKI QUEERCODINGU – CZY I JAK KODOWAĆ TOŻSAMOŚĆ LGBT+ POSTACI ANIMOWANYCH? - okładka

90’
Pozqueer & Animator - Panel Dyskusyjny: PUŁAPKI QUEERCODINGU – CZY I JAK KODOWAĆ TOŻSAMOŚĆ LGBT+ POSTACI ANIMOWANYCH? - okładka

Jak ukazywane są osoby queerowe w tekstach kultury? Jakich kodów używają twórcy_czynie by przedstawić osoby queerowe? Czy są one szkodliwe? Jak zatem ukazywać tożsamości queerowe nie powielając krzywdzących stereotypów i queerfobii?

Queer Coding to inaczej kodowanie wizualne i kontekstualne postaci tekstów kultury na queerowe. Pomimo wielu dyskusji na temat queer codingu, pytania o granice i etykę tej praktyki wciąż pozostają bez radykalnej i definitywnej odpowiedzi.

O pułapkach queer codingu i własnych praktykach opowiedzą historyczka sztuki Julia Stachura, Tyna Tokars oraz graficzka i ilustratorka Zuza Kamińska. Dyskusję poprowadzi Alicja Uwarow z kolektywu pozqueer.

Na wydarzenie należy pobrać wejściówkę w Kasie Kina Muza. Wstęp na wydarzenie jest wliczony w cenę biletu na dowolny seans 16. MFFA Animator.

Kadry

Jeszcze dziś

Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Młoda dziewczyna z chłopakiem pijący alkohol na imprezie. 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 How to Have Sex Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming of age oraz intrygującego portretu pokolenia Z.
Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 20:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Chłopak z dziewczyna na plarzy. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Uśmiech losu Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników Greka Zorby, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego Maga.
Mężczyzna z twarzą pomalowaną na biało w towarzystwie psa. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 DogMan Wielki powrót Luca Bessona! Douglas nie dogaduje się dobrze z ludźmi, prowadzi samotniczy tryb życia i do dziś nosi blizny po ranach zadanych przez przemocowego ojca.
Gramy!
Best of Animator 2023 - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące