Wiemy, co gramy
Festiwal

14. MFFA Animator

09.07.2021
14. MFFA Animator - okładka

14. ANIMATOR potrwa od 9. do 15. lipca w Poznaniu i online. Na żywo spotkamy się w Kinie Muza, ale także pod chmurką. Letnie kino plenerowe zbudujemy na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Zaplanowaliśmy tam seanse filmów pełnometrażowych, nawiązujące do głównej sekcji festiwalu IN AND BETWEEN US: klasyki science fiction, produkcje opowiadające o subtelnościach i zawiłościach relacji międzyludzkich.

Główne hasło tegorocznej edycji kwalifikującego do Oscara i największego takiego wydarzenia, poświęconego animacji w Polsce to BETWEEN US!

W kontekście pandemicznej teraźniejszości i przyszłości, przyjrzymy się bliżej relacjom międzyludzkim z różnych perspektyw. Sprawdzimy, w jaki sposób myślimy o nas i o otaczającym nas, przepoczwarzonym świecie. Jak chcielibyśmy, żeby nasze relacje wyglądały w świecie jutra? 

Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas pokazów filmów w ramach sekcji W NAS I MIĘDZY NAMI, LĘKI I MARZENIA NASZEJ PRZYSZŁOŚCI oraz PRZEBŁYSKI JUTRA.

Oto goście specjalni 14. ANIMATORA, którzy odwiedzą Poznań wirtualnie i połączą się z nami ze swoich odległych domów.

Zapraszamy na spotkanie z charyzmatyczną, kochającą sarkazm brytyjską animatorką Joanną Quinn. Jej pierwsza produkcja Girls Night Out z 1987 roku zgarnęła aż trzy nagrody na Festiwalu filmowym w Annecy!

Wielbicieli sagi Transformers, Wojowniczych Żółwi Ninja, The Animatrix, The Chronicles of Riddick: Dark Fury, Tomb Raider Revisioned czy Aeon Flux ucieszy obecność animatora-wizjonera, który pracował przy wszystkich wymienionych tytułach – Petera Chunga.

Zaprosiliśmy też Alexa Pelletiera, młodego kanadyjskiego animatora z potężnym portfolio.  Ten designer, twórca plakatów i scenarzysta pracował przy Star Treku: Lower Decks, Ricku and Mortym czy Captain Underpants.

Nasze zaproszenie przyjął także Mike Johnson (współreżyser Gnijącej Panny Młodej). Twórca zasiądzie w jury konkursu filmów krótkometrażowych. Będzie też jednym z gości specjalnego wydarzenia Animated Late Night Show: Solo Act. Johnsona fani festiwalu mogą pamiętać z jubileuszowej 10. edycji ANIMATORA, kiedy to odwiedził Poznań.

Spotkania z gośćmi będą prowadzone na żywo na festiwalowym Youtubie, Facebooku i ekranie Kina Muza. 

www.animator-festival.com

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska

 

Filmy