Wiemy, co gramy
MENU
Festiwal

14. MFFA Animator

09.07.2021

14. ANIMATOR potrwa od 9. do 15. lipca w Poznaniu i online. Na żywo spotkamy się w Kinie Muza, ale także pod chmurką. Letnie kino plenerowe zbudujemy na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Zaplanowaliśmy tam seanse filmów pełnometrażowych, nawiązujące do głównej sekcji festiwalu IN AND BETWEEN US: klasyki science fiction, produkcje opowiadające o subtelnościach i zawiłościach relacji międzyludzkich.

Główne hasło tegorocznej edycji kwalifikującego do Oscara i największego takiego wydarzenia, poświęconego animacji w Polsce to BETWEEN US!

W kontekście pandemicznej teraźniejszości i przyszłości, przyjrzymy się bliżej relacjom międzyludzkim z różnych perspektyw. Sprawdzimy, w jaki sposób myślimy o nas i o otaczającym nas, przepoczwarzonym świecie. Jak chcielibyśmy, żeby nasze relacje wyglądały w świecie jutra? 

Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas pokazów filmów w ramach sekcji W NAS I MIĘDZY NAMI, LĘKI I MARZENIA NASZEJ PRZYSZŁOŚCI oraz PRZEBŁYSKI JUTRA.

Oto goście specjalni 14. ANIMATORA, którzy odwiedzą Poznań wirtualnie i połączą się z nami ze swoich odległych domów.

Zapraszamy na spotkanie z charyzmatyczną, kochającą sarkazm brytyjską animatorką Joanną Quinn. Jej pierwsza produkcja Girls Night Out z 1987 roku zgarnęła aż trzy nagrody na Festiwalu filmowym w Annecy!

Wielbicieli sagi Transformers, Wojowniczych Żółwi Ninja, The Animatrix, The Chronicles of Riddick: Dark Fury, Tomb Raider Revisioned czy Aeon Flux ucieszy obecność animatora-wizjonera, który pracował przy wszystkich wymienionych tytułach – Petera Chunga.

Zaprosiliśmy też Alexa Pelletiera, młodego kanadyjskiego animatora z potężnym portfolio.  Ten designer, twórca plakatów i scenarzysta pracował przy Star Treku: Lower Decks, Ricku and Mortym czy Captain Underpants.

Nasze zaproszenie przyjął także Mike Johnson (współreżyser Gnijącej Panny Młodej). Twórca zasiądzie w jury konkursu filmów krótkometrażowych. Będzie też jednym z gości specjalnego wydarzenia Animated Late Night Show: Solo Act. Johnsona fani festiwalu mogą pamiętać z jubileuszowej 10. edycji ANIMATORA, kiedy to odwiedził Poznań.

Spotkania z gośćmi będą prowadzone na żywo na festiwalowym Youtubie, Facebooku i ekranie Kina Muza. 

www.animator-festival.com

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska

 

Filmy

reż. Peter Chung
USA
1991
70’

reż. Félix Dufour-Laperrière
Kanada
2021
72’

reż. Chico Liberato
Brazylia
1984
57’

reż. Otto Guerra
Brazylia
2018
80’

reż. Joanna Quinn
Wielka Brytania
68’

reż. Gabriel Verdugo Soto
Chile
2020
61’

reż. Allex Pelletier
45’

reż. Peter Chung
45’

reż. Ilze Burkovska Jacobsen
Norwegia, Łotwa
2020
82’

27.10 środa
18:30 Sala 1 Kup bilet Kup bilet

reż. Genndy Tartakovsky
USA
2019
85’

reż. Esben Toft Jacobsen
Dania
2021
36’