Wiemy, co gramy
Set VI - IT REALLY HAPPENED

Set VI - To nie był film

Set VI - To nie był film - okładka

72’
Set VI - To nie był film - okładka

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych Set VI
Program / programme:

Souvenir Souvenir
Przez dziesięć lat udawałem, że chętnie słucham wspomnień dziadka z Wojny Algierskiej. Dzisiaj nie jestem pewien, czy chcę go słuchać ani czy w ogóle chcę robić ten film. /
For ten years I pretended I wanted to get my grandfather to share his memories of the Algerian War. Today, I’m not sure I want to hear what he has to say, or whether I want to make this film at all.
Souvenir Souvenir, Bastien Dubois, Francja / France, 2020, 15’

Song Sparrow
Film o migracji. Ludzie o różnym kolorze skóry, różnej rasy i z różnych kultur, młodsi i starsi, wyruszają w podróż, chcąc znaleźć nowy dom albo chociaż miejsce do życia. /
Movie about immigration. People of different color and race and culture, old and young, embark on journeys, eager to find some place they can call home, or just some place they can live in.
Song Sparrow, Farzaneh Omidvarnia, Dania / Denmark, 2019, 11’43’’

Family Name in The Pocket
Film na podstawie prawdziwej historii. Kobieta przemierza szmat drogi z wioski, w której wszyscy umarli z głodu. Dociera do kolejnej, w której również nie znajduje żywej duszy. /
The film is based on a real life story. A woman is walking a long way from one village, where everyone has died of famine, to another, with no survivors left.
Family Name in The Pocket, Stepan Koval, Ukraina / Ukraine, 2019, 13’14’’

Amayi
Historia kobiety, którą prześladuje koszmar z dzieciństwa i jej własne przeznaczenie – to ona ma być tą, która będzie dokonywać obrzezań w swojej wiosce. /
It’s a story of a woman who is haunted by the nightmare of her childhood and her own destiny- the destiny of becoming the next village circumciser.
Amayi, Subarna D, Indie / India / 2020, 4’57’’

Немного солнца в холодных водах Беслана 
Olga straciła syna podczas ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie. Postanawia odwiedzić to przeklęte miejsce. Po drodze spotyka człowieka, którego poglądy na temat tych tragicznych wydarzeń różnią się od jej własnych. /
Olga, who lost her son during the terrorist attack in Beslan, decides to go to the fatal place. On the way, she meets a man whose views on what happened differs from the attitudes of the main character.
Немного солнца в холодных водах Беслана / A little sun in the cold waters, Alexey Chamin, Rosja / Russia, 2021, 4’09’’

The Hangman at Home
Jakie myśli zaprzątają głowę kata, kiedy wieczorem wraca z pracy do domu? /
What does the hangman think about when he goes home at night from work?
The Hangman at Home, Michelle Kranot, Uri Kranot, Dania / Denmark, 2021, 13’50’’

Sad Beauty
W silnie skażonym świecie kobieta opłakuje ginące gatunki zwierząt. W malignie wywołanej chorobą, wydaje jej się, że to natura wysyła wiadomość. /
In a heavily polluted world, a young woman mourns the disappearance of animal species. When she falls ill due to a bacterial infection, nature appears to send her a message in her hallucinations.
Sad Beauty, Arjan Brentjes, Holandia / Netherlands, 2020, 9’50’’

Zwiastun

Jeszcze dziś

Chrzciny - kadr 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Chrzciny Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci.
Simona - kadr 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Simona Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków?
Słoń - kadr 14:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Silent Twins - kadr 15:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Silent Twins Historia buntu czy ekscentrycznej zabawy, która wymknęła się spod kontroli? A może studium toksycznej miłości, tak silnej, że świat zewnętrzny przestaje mieć znaczenie.
Jednym głosem - kadr 15:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jednym głosem Historia, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood- Weinsteina.
Moonage daydream - kadr 16:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Moonage daydream Geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów.
Na pełny etat - kadr 17:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Na pełny etat Niepewność jutra, niestabilny rynek pracy, społeczne niepokoje, brak bezpieczeństwa socjalnego. Przejmująco prawdziwa opowieść o życiu w czasach kryzysu.
Do ostatniej kości - kadr 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Kociarze - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kociarze Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.
Słoń - kadr 19:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Jednym głosem - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jednym głosem Historia, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood- Weinsteina.
Do ostatniej kości - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Lombard - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Lombard Poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym.
Gramy!
Śubuk
reż. Jacek Lusiński