Wiemy, co gramy
It is Time for Women

Kobiety mają głos

Kobiety mają głos - okładka

70’
Kobiety mają głos - okładka

Animacja dociera do różnych odbiorców niezależnie od płci, wieku, pochodzenia.  Rozwojowi branży towarzyszy jednak świadomość nierównej w niej reprezentacji kobiet i mężczyzn.

Program Kobiety mają głos jest z gruntu emancypacyjny i zaprasza do wsłuchania się w historie twórczyń, dając obraz ich myśli, potrzeb, wartości. Jego idea wyrasta z przekonania, że bez uwzględnienia i rozpoznania kobiecej perspektywy nie jesteśmy w stanie kształtować kulturę i kreować świat, który będzie służył nam wszystkim. /

Animations speak to multiple audiences, whatever their gender, age or background.  While the industry as such has been flourishing, we are perfectly aware that women and men are not equally represented.

The agenda of It is Time for Women is inherently emancipatory, inviting everyone to listen to the stories of female authors and animators, thus painting a picture of their thoughts, needs, concerns and values. The concept stems from a belief that without embracing and understanding the female perspective we will never be able to develop a culture and build a world that can serve us all.

Kuratorka / curator: Anna Głowińska

Program / programme:

To the dusty sea, Héloïse Ferlay, Francja / France, 2020, 12’30”
A cat is always female, Martina Meštrovic, Tanja Vujasinović, Chorwacja / Croatia, 2019, 15’43”
Career Limiting, Anna Mantzaris, Szwecja / Sweden, 2021, 1’
Fata Morgana, Daniella Bokor, Leanna Berkovitch, Izrael / Israel, 2019, 11’
Adam, Evelyn Jane Ross, USA, 2016, 2’37”
III, Marta Pajek, Polska / Poland, 2018, 12’
Ties, Dina Velikovskaya, Niemcy, Rosja / Germany, Russia, 2019, 8’
Body Echo, Ali Aschman, UK, 2018, 2’58”
Summer of Love, Marcie LaCerte, USA, 2017, 2’44”

Zwiastun

Jeszcze dziś

Chrzciny - kadr 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Chrzciny Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci.
Simona - kadr 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Simona Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków?
Słoń - kadr 14:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Silent Twins - kadr 15:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Silent Twins Historia buntu czy ekscentrycznej zabawy, która wymknęła się spod kontroli? A może studium toksycznej miłości, tak silnej, że świat zewnętrzny przestaje mieć znaczenie.
Jednym głosem - kadr 15:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jednym głosem Historia, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood- Weinsteina.
Moonage daydream - kadr 16:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Moonage daydream Geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów.
Na pełny etat - kadr 17:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Na pełny etat Niepewność jutra, niestabilny rynek pracy, społeczne niepokoje, brak bezpieczeństwa socjalnego. Przejmująco prawdziwa opowieść o życiu w czasach kryzysu.
Do ostatniej kości - kadr 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Kociarze - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kociarze Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.
Słoń - kadr 19:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Jednym głosem - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jednym głosem Historia, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood- Weinsteina.
Do ostatniej kości - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Lombard - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Lombard Poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym.
Gramy!
Poranek Rodzinny | Frajda W Muzie | z książką "Zagadki babci"