Wiemy, co gramy
After Yang

Yang

Yang - okładka
reż. Kogonada
USA
2020
96’
Premiera
03.06.2022
Yang - okładka

Jakie chwile zapiszesz na swoim sekretnym dysku wspomnień? Colin Farrell w swojej najlepszej od lat roli w małym-wielkim arcydziele Kogonady od studia A24.

Zjawiskowy, czuły i pełen emocji film, który zachwyci fanów takich produkcji, jak Ona Spike’a Jonze’a  i C’mon, C’mon Mike’a Millsa.

Wyobraź sobie niedaleką przyszłość, która zamiast niekończącej się sieci kabli i oślepiającego światła monitorów, ma kolor pełnej życia zieleni i zapach drewna. Świat, w którym dominują spokój i harmonia. Wizję rzeczywistości, w której przepych zastępują prostota i natura, uczucia i relacje nabierają nowego wymiaru, a o ich najczulszej i najbardziej ludzkiej stronie przypominają nam… maszyny.

Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem.

Głos prasy

Wspaniałe, pełne czułości arcydzieło sci-fi
Indiewire
Najpiękniejszy film tego roku
Thrillist
Trafia w samo serce i pokazuje, co znaczy być człowiekiem
Collider
Opowieść o przyszłości, która z łatwością łączy w sobie intelekt i najgłębsze emocje
The Wrap
Film, które cię rozczuli, wzruszy i zostawi z nowym spojrzeniem na świat
The Hollywood News
Pięknie sfilmowany i niezwykle czuły. Jeden z najlepszych filmów roku!
The Daily Beast

Zwiastun

Nagrody
Nagroda Specjalna SUNDANCE FF
Nagroda im. Alfreda P. Sloana Kogonada

Kadry

Gramy!
Rytmy Casablanki
reż. Nabil Ayouch