Wiemy, co gramy
MENU

Sweat

reż. Magnus von Horn
Polska, Szwecja
2020
106’
W repertuarze
21.06 Dziś
18:45 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
22.06 Jutro
14:15 Sala 2 Kup bilet Kup bilet
21:15 Sala 2 Kup bilet Kup bilet
23.06 środa
16:45 Sala 1 Kup bilet Kup bilet
21:00 Sala 2 Kup bilet Kup bilet
24.06 czwartek
16:30 Sala 2 Kup bilet Kup bilet
21:15 Sala 1 Kup bilet Kup bilet

Poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów.

Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy fanów?

Sweat opowiada o trzech dniach z życia Sylwi Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

Sweat w reżyserii nagrodzonego Paszportem Polityki Magnusa von Horna to jedyna polska fabuła, która znalazła się w oficjalnej selekcji ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes. To także zdobywca największej liczby nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Srebrnych Lwów dla Najlepszego Filmu. W rolę Sylwii brawurowo wcieliła się Magdalena Koleśnik, obwołana przez zagranicznych dziennikarzy objawieniem polskiego kina, czego potwierdzeniem okazały się aż 3 statuetki na festiwalu w Gdyni.

Głos prasy

Intensywny i błyskotliwy dramat, w pewnym momencie skręca w mroczną, nieoczywistą stronę

TThe Hollywood Reporter

Koleśnik jest zachwycająca!

Indiewire

Jeden z pierwszych i jednocześnie najlepszych filmów o świecie influencerów

Seventh Row

Empatyczny i pogłębiony portret nowego pokolenia

Seventh Row

Von Horn pod błyszczącą fasadą social mediów znajduje ból samotności i pustkę

Screen Daily

Fascynujące, ostre, bardzo na czasie

Screen Daily

Ekscytujący, spójny, z zachwycającą pracą kamery

Chicago Film Festival
Zwiastun
Nagrody
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2020
Najlepsza aktorka
Chicago International Film Festival 2020
Najlepszy reżyser
International Film Festival & Awards Macao 2020
Najlepsza aktorka
Trieste Film Festival 2021
Najlepszy film
Jeszcze dziś
18:00 SALA 1 Minari Pełna czułości historia. Opowiada o koreańsko-amerykańskiej rodzinie, która przeprowadza się na niewielką farmę w Arkansas w pogoni za amerykańskim snem.
18:45 SALA 1 Sweat Poruszający portret polskiej influencerki. Współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów. Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy fanów?
20:30 SALA 1 Na rauszu Ten eksperyment to jazda bez trzymanki! Historia przyjaciół zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
21:00 SALA 1 Magnezja Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki.
Gramy!

Miara człowieka

reż. Stéphane Brizé