Wiemy, co gramy
MENU
The Things We Say, the Things We Do

Dyskretny urok niebezpiecznych myśli

reż. Emmanuel Mouret
Francja
2020
124’
Premiera
08.10.2021
Pokaz przedpremierowy
20.10 środa
15:00 Sala 1 Kup bilet Kup bilet

O miłości nikt nie potrafi mówić w równie piękny, a zarazem oryginalny sposób jak Francuzi. To wyjątkowe uczucie oraz towarzyszące mu spektrum emocji, ale i zawiłości, stanowią główny temat nowego filmu Emmanuela Moureta.

Historia koncentruje się wokół Daphné i Maxime’a, którzy dość nieoczekiwanie spotykają się na urokliwej francuskiej prowincji. Będąca w trzecim miesiącu ciąży kobieta wyjechała tam ze swoim partnerem François. Z kolei dla jego kuzyna Maxime’a to próba złapania równowagi po bolesnym rozstaniu. Kiedy okazuje się, że François musi na kilka dni wyjechać, bohaterowie natychmiast znajdują wspólny język i zbliżają się do siebie. Dzielą pełne rozczarowań i frustracji podobne związkowe doświadczenia, które poznajemy w serii retrospekcji. Szybko okazuje się, że gdy mowa jest o miłości, nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

W Dyskretny urok niebezpiecznych myśli Emmanuel Mouret kontynuuje zainteresowania, które zasygnalizował w swoich poprzednich filmach. Stawia na oryginalną narrację, wyraźnie osobisty ton i zgrabnie balansuje pomiędzy nastrojami, rozładowując emocje humorem, gdy robi się zbyt poważnie.

Głos prasy

Fascynujący, elegancki, emocjonalny

IONCINEMA

Ambitny narracyjnie

IndieWire

Rosnąca chemia między bohaterami pozwala odmalować szeroką gamę emocji

IndieWire

Wspaniałe narracyjne doświadczenie

La Estatuilla

Mouret w umiejętny sposób próbuje rozszyfrować złożoność naszych miłosnych wyborów

Cineuropa
Zwiastun
Nagrody
César Awards 2021
Najlepsza aktorka drugoplanowa
French Syndicate of Cinema Critics 2021
Najlepszy film francuski
Gramy!

Jak ocalić smoka

reż. Katarina Launing