Styczeń z Madsem Mikkelsenem – Kino Muza
Wiemy, co gramy
DKF Kamera

Styczeń z Madsem Mikkelsenem

31.01.2023
Styczeń z Madsem Mikkelsenem - okładka

Syn pielęgniarki i bankiera, który zanim zaczął podbijać serca widzów na całym świecie, przez 8 lat był zawodowym tancerzem. Mowa oczywiście o postaci Madsa Mikkelsena. Zadebiutował na dużym ekranie rolą Tonny'ego - dealera narkotykowego i skina, w dramacie kryminalnym DEALER w 1996 roku. Od tego momentu kariera aktorska Duńczyka zaczęła nabierać tempa. Międzynarodową popularność przyniosła mu rola w serialu produkcji NBC - HANNIBAL, gdzie zagrał tytułowego seryjnego mordercę doktora Lectera. Przez lata był jedną z najważniejszych twarzy europejskiego kina artystycznego, za to dziś Amerykanie obsadzają go najczęściej w rolach czarnych charakterów. Aktora bawi to, bo ludzie utożsamiają go z postaciami, które gra i bywa, że boją się do niego podejść. Stanowi to dla niego najlepszą recenzję jego pracy. Mikkelsen znany jest z dużego dystansu, o czym może świadczyć między innymi jego komentarz kwitujący uzyskanie tytułu Najseksowniejszego mężczyzny DaniiMyślę, że lepiej zostać najseksowniejszym mężczyzną, niż najbrzydszym.

Sam Mads przyznaje, że reżyserem, od którego dane było mu nauczyć się najwięcej był Nicolas Winding Refn (PUSHER 1996). Twórca ten miał ukształtować u Duńczyka format pracy na planie oraz nie poddawanie się głosom wielu doradców, a podążanie za swoja intuicją. W wywiadzie dla Dziennik.pl aktor przyznaje, że niezwykle ważna jest dla niego istota filmu i postaci w procesie akceptacji ról. Wolę zagrać w filmie niepoprawnym, niebanalnym, dziwnym, wymykającym się definicjom, ale o skromniejszym potencjale frekwencyjnym czy za mniejszą gażę niż w komercyjnym pewniaku, powielając role, które grałem już wcześniej.

W styczniu w ramach seansów Dyskusyjnego Klubu Filmowego DKF KAMERA będziemy mieli okazję spotkać się z trzema tytułami, które zajmują znaczące miejsca w karierze Madsa Mikkelsena

POLOWANIE (2020), które przyniosło aktorowi nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes, NA RAUSZU (2020), gdzie rola zaowocowała Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszego aktora oraz JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI (2020), za co Mikkelsen zostaje doceniony nominacją Critics Choice Super Awards, w kategorii najlepszego aktora w filmie akcji. Choć w ostatnim czasie nazwisko Madsa często kojarzone jest z rolami w kinowych blockbusterach takich jak m.in. FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORE’A (2022), czy DOKTOR STRANGE: W MULTIWERSUM OBŁĘDU (2022), my z chęcią powracamy do jego wybitnych kreacji aktorskich na łamach kina artystycznego. Mamy nadzieję posłuchać też Waszych głosów, co do zawodowych potyczek Duńczyka, więc gorąco zapraszamy na seanse oraz dyskusje.

Do zobaczenia w kinie!

Bilety: 16 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące