Wiemy, co gramy
ANOTHER ROUND

Na rauszu

Na rauszu - okładka
reż. Thomas Vinterberg
Dania
2020
115’
Na rauszu - okładka

Ten eksperyment to jazda bez trzymanki! Na rauszu opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.

Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu alkoholu we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

W tym filmie reżeser chce zbadać i wznieść toast na cześć tego, jak alkohol daje ludziom wolność. Film zainspirowany jest teoriami norweskiego psychologa Finna Skårderuda, że człowiek rodzi się z za niskim o pół promila poziomem alkoholu we krwi.

Głos prasy

To kolejny w twórczości Vinterberga eksperyment społeczny
Spidersweb.pl
Wielki tryumf tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych, zdobywca statuetek w najważniejszych kategoriach
ONET

Zwiastun

Nagrody
OSCARY 2021
Najlepszy film międzynarodowy
Europejskie Nagrody Filmowe 2020
Najlepszy film, reżyseria, scenariusz oraz aktor
BAFTA 2021
Najlepszy film nieanglojęzyczny
Cezary 2021
Najlepszy film zagraniczny
Danish Film Awards 2021
Najlepszy film, reżyseria, scenariusz, montaż oraz aktor
Ghent International Film Festival 2020
Nagroda dla reżysera
London Film Festival 2020
Nagroda dla reżysera
San Sebastián International Film Festival 2020
Najlepszy film
Göteborg Film Festival 2021
Najlepszy film

Jeszcze dziś

Chleb i sól - kadr 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Chleb i sól Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i w cieniu zbliżającej się dorosłości, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura.
W trójkącie - kadr 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 W trójkącie Dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.
Duchy Inisherin - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Duchy Inisherin Życie dwóch długoletnich znajomych znajduje się w impasie, gdy jeden z nich nagle kończy ich przyjaźń, co ma nieoczekiwane konsekwencje dla nich obydwu.
Podejrzana - kadr 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Podejrzana Najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?
Mężczyzna imieniem Otto - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mężczyzna imieniem Otto Historia zrzędliwego wdowca, który nie lubi ludzi, swoich sąsiadów ledwo toleruje. Kiedy jednak poznaje nową rodzinę, która dopiero się wprowadziła, Otto przechodzi przemianę.
Cudowne życie - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Cudowne życie Konrad jest standuperem. Ma za sobą odniesiony jakiś czas temu międzynarodowy sukces, ale obecnie  jego pomysły nie znajdują uznania ani producentów, ani publiczności. Żyje w ci...
Gramy!
Poranek Rodzinny | Frajda W Muzie | kiełbaska nie chce jeść kolacji