Wiemy, co gramy
The Hunt

Polowanie

Polowanie - okładka
reż. Thomas Vinterberg
Dania, Szwecja
2012
115’
Polowanie - okładka

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji festiwalu w Cannes.

Polowanie to poruszający film, który pokazuje, jak kłamstwo staje się prawdą, a plotka, niedopowiedzenie i zła wola mogą dać początek polowaniu na czarownice.

Thriller, który nikogo nie pozostawi obojętnym zrealizowany przez współtwórcę manifestu Dogma 95 i reżysera obsypanego nagrodami przeboju Festen.

Głos prasy

Nie będziesz mógł oderwać oczu od ekranu
Metro
Ponadczasowy… Ludzie muszą pójść i zobaczyć ten film
BBC Film
Wielki powrót Thomasa Vinterberga
Ekstra Bladet
Wybitny
The Observer
Jeden z najlepszych filmów roku
The Telegraph

Zwiastun

Nagrody
Cannes Film Festival 2012
Najlepszy aktor oraz nagroda dla reżysera
Europejskie Nagrody Filmowe 2012
Najlepszy europejski scenariusz
British Independent Film Awards 2012
Najlepszy film międzynarodowy
Danish Film Awards (Robert) 2014
Najlepszy scenariusz, reżyseria, aktor, film oraz zdjęcia
Bodil Awards 2014
Najlepszy film oraz najlepszy aktor
CinEuphoria Awards 2014
Najlepszy film oraz najlepszy aktor
Chlotrudis Awards 2014
Najlepszy aktor
Ghent International Film Festival 2012
Najlepszy film
Nordic Council 2013
Nagroda dla reżysera
Palm Springs International Film Festival 2014
Najlepszy aktor
SESC Film Festival, Brazylia 2014
Najlepszy aktor
Vancouver International Film Festival 2012
Nagroda dla reżysera
Zulu Awards 2013
Najlepszy aktor

Jeszcze dziś

Chleb i sól - kadr 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Chleb i sól Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i w cieniu zbliżającej się dorosłości, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura.
W trójkącie - kadr 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 W trójkącie Dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.
Duchy Inisherin - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Duchy Inisherin Życie dwóch długoletnich znajomych znajduje się w impasie, gdy jeden z nich nagle kończy ich przyjaźń, co ma nieoczekiwane konsekwencje dla nich obydwu.
Podejrzana - kadr 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Podejrzana Najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?
Mężczyzna imieniem Otto - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mężczyzna imieniem Otto Historia zrzędliwego wdowca, który nie lubi ludzi, swoich sąsiadów ledwo toleruje. Kiedy jednak poznaje nową rodzinę, która dopiero się wprowadziła, Otto przechodzi przemianę.
Cudowne życie - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Cudowne życie Konrad jest standuperem. Ma za sobą odniesiony jakiś czas temu międzynarodowy sukces, ale obecnie  jego pomysły nie znajdują uznania ani producentów, ani publiczności. Żyje w ci...
Gramy!
pimi z Krainy Tygrysów
reż. Brando Quilici