Królowa Meryl Streep – Kino Muza
Wiemy, co gramy
DKF Kamera

Królowa Meryl Streep

20.12.2022
Królowa Meryl Streep - okładka

Mamma mia! Przez wielu krytyków, ale przede wszystkim przez miłośników i miłośniczki kina na całym świecie, Maryl Streep uznawana jest za największą z obecnie żyjących aktorek. Kiedy w 2011 roku odbierała trzeciego w swojej karierze Oscara® (za rolę Margaret Thatcher w filmie ŻELAZNA DAMA) powiedziała: Kiedy wywoływali moje imię, miałam to uczucie jak właśnie pół Ameryki mówi: o nie! Dajcie spokój, dlaczego? Znowu ona!. To zdanie doskonale pokazuje nie tylko dystans aktorki do swojej osoby oraz towarzyszące jej od lat poczucie humoru, ale jest również doskonałym wskaźnikiem tego, jak wiele jej osoba znaczy w branży filmowej. Nawet w serialu telewizyjnym ULICA SEZAMKOWA pojawiła się na jej cześć postać Muppeta o imieniu Meryl Sheep. Nie zabrakło jej również u Simpsonów.

Pierwotnie miała uczyć się na studiach prawniczych, ale zaspała w dniu egzaminu i wtedy uznała, że widocznie jej przeznaczeniem jest robić coś innego. Od dziecka brała profesjonalne lekcje śpiewu i w wieku 12 lat uczyła się, żeby zostać profesjonalną śpiewaczką operową. W końcu rozpoczęła karierę aktorską na deskach teatru, żeby chwilę później zadebiutować w filmie. Niedługo – za rolę u Michaela Cimino w ŁOWCY JELENI (1978) – otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara©. Dzisiaj wiemy, że została absolutną rekordzistką nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – łącznie otrzymała już 21 nominacji, z czego wygrała aż 3 statuetki (SPRAWA KRAMERÓW - 1979, WYBÓR ZOFII - 1982, ŻELAZNA DAMA - 2011). Ma na swoim koncie również 32 nominacje do Złotych Globów ( w tym 9 wygranych). Meryl znana jest z perfekcjonizmy w trakcie przygotowywania się do roli i podobno używa muzyki klasycznej, żeby wejść w swoją postać. Ma również zdolność do udawania niemalże każdego akcentu. Doczekała się nawet ksywki, którą określa się jej fanów i fanki – Streepers.

W trakcie grudniowych spotkań DKF Kamera zastanowimy się wspólnie jak wygląda filmowe królestwo Meryl Streep

Obejrzymy wspólnie SPRAWĘ KRAMERÓW (1979), za którą wygrała pierwszą Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Plotka głosi, że po odebraniu statuetki zgubiła ją w toalecie w Dolby Theatre. Choć film stał się jednym z najważniejszych w jej karierze, to niewiele osób wie, że w podczas kręcenia Meryl była maltretowana psychicznie i fizycznie przez partnerującego jej Dustina Hoffmana. Drugą pokazywaną w cyklu rolą jest postać gospodyni domowej w filmie CO SIĘ WYDARZYŁO W MADISON COUNTY? (1995), do której aktorka podobno specjalnie przytyła około 20 kilogramów. Zapraszamy do udziału w spotkaniach i dyskusjach, gdzie wspólnie zastanowimy się, za co tak naprawdę kochamy królową kina Meryl Streep?

Do zobaczenia w Kinie Muza w Poznaniu!

Bilety: 14 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące