Sprawa Kramerów – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Kramer vs. Kramer

Sprawa Kramerów

Sprawa Kramerów - okładka
reż. Robert Benton
USA
1979
105’
Sprawa Kramerów - okładka

Dramat sądowy oparty na powieści Avery Cormana (1977) o tym samym tytule. Kiedy pracoholik Ted Kramer (Dustin Hoffman) wraca do domu, żeby powiedzieć żonie, że został awansowany, jego żona – Joanna Kramer (Meryl Streep) informuje go, że zostawia jego oraz ich syna Billy’ego. Film zgłębia psychologię rozstania, sprawy rozwodowej, a także walki między dwojgiem ludzi, którzy niegdyś się kochali o opiekę nad ich dzieckiem. Dotyka także wątków społecznych jak role płciowe w związku, prawa kobiet, feminizmu, praw ojców czy samotnego rodzicielstwa. Z dziewięciu nominacji, film wygrał pięć nagród Oscar® (1979), w tym dla Najlepszego Filmu oraz Najlepszej Aktorki Drugoplanowej. Była to pierwsza Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej, którą otrzymała w swojej karierze Meryl Streep.

Zwiastun

Nagrody
Oscary 1980
Najlepszy film, aktor pierwszoplanowy, aktorka drugoplanowa, reżyseria oraz scenariusz
Złote Globy 1980
Najlepszy dramat, aktor pierwszoplanowy, aktorka drugoplanowa oraz scenariusz
BAFTA Awards 1981
najlepszy film, scenariusz, aktor, aktorka oraz reżyseria
Awards of the Japanese Academy 1981
Najlepszy film międzynarodowy
Blue Ribbon Awards 1981
Najlepszy film międzynarodowy
David di Donatello Awards 1980
Najlepszy film międzynarodowy
Hochi Film Awards 1980
Najlepszy film międzynarodowy
Kinema Junpo Awards 1981
Najlepszy film międzynarodowy
Korean Association of Film Critics Awards 1980
Najlepszy film międzynarodowy

Kadry

Jeszcze dziś

Dwie przyjaciółki leżą na śniegu. 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta z… Nowy film duetu Małgorzata Szumowska i Michał Englert, czuła opowieść o walce o siebie, ale też o pięknie prawdziwej bliskości.
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Mężczyzna czytający książkę na łóżku przy nocnej lampce. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Perfect Days Medytacja nad prostotą i pięknem życia. Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienn...
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Kobieta i mężczyzna prowadzą spokojną rozmowę w domu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pamięć Sylvia pracownik socjalny, prowadzi uporządkowane życie, córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul.
Gramy!
Pamięć
reż. Michel Franco
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące