Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 2 – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 2

Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 2 - okładka

Ukraina

78’
Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 2 - okładka

Pokaz filmów przy współpracy z  SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie.

Kittens, Zhanna Ozirna (2016) ‘8
Dwie dziewczyny w starym lwowskim mieszkaniu rozpoczynają swobodną rozmowę o wspólnej przyszłości. Pośród resztek tradycyjnego ukraińskiego życia zwykłe marzenia o przyszłości zderzają się z nierozerwalnymi społecznymi normami i zwyczajami. Szczera rozmowa przeradza się w globalne pytanie: czy stać nas na wolność przynajmniej w życiu prywatnym bez konieczności zastępowania jej zwierzakami?

Aftertaste, Yuri Katynskiy (2017) ‘20
Facet wraca do małego miasteczka, gdzie spotyka swoich starych przyjaciół. Bawią się razem. Pod koniec dnia postanowili kontynuować swoje „spotkanie”. Wsiadają do samochodu z nieznajomym, którego motywy są nieznane. Takie spontaniczne działanie okazuje się szansą na zbliżenie i odnalezienie siebie.

Chacho, Vitalii Havura (2020) ‘20
Yanush dorastał w konserwatywnej społeczności romskiej w małym ukraińskim miasteczku. Ma się ożenić, czego chcą jego rodzice. Jednak Yanush jest gejem i to zakochanym w innym młodym mężczyźnie, Paszy. Wspólnie postanawiają wymknąć się z wesela i opuścić miasto, ale czy Yanush naprawdę to zrobi?

Bond, Zhanna Ozirna (2018) ‘30
Twoja rodzina może zaakceptować Twoją inność. Ale czy potrafisz zaakceptować normalność swojej rodziny? Twoja rodzina może zaakceptować fakt, że nie jesteś taki jak inni. Ale czy możesz zaakceptować fakt, że twoja rodzina jest normalna? Jest to historia jednego coming outu, który trwał rok.

+ dyskusja – udział w Festiwalu 2 września weźmie dyrektor SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie – Bohdan Zhuk.

Kadry

Jeszcze dziś

portret zamyślonego mężczyzny. 16:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do usług szanownej pani Owdowiały brytyjski biznesmen podejmuje pracę lokaja w dworku we Francji, aby zachować wspomnienia swojej zmarłej francuskiej żony.
Rozmowa ojca z synem na leśnej polanie. 16:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Królestwo zwierząt W niedalekiej przyszłości, gdy epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych szerzy się wśród ludzi, François i jego syn Emile wyruszają na poszukiwanie żony i matki.
Ojciec z synem spacerują po ulicy. 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mój syn Ezra Pełna serca i humoru opowieść o mocy ojcowskiej miłości, która zachwyciła widzów na Festiwalu w Toronto.
Dwie kobiety na spacerze na plaży. 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Wredne liściki Błyskotliwa i wyzwalająco zabawna prawdziwa historia jednej plotki, która rozpaliła całą Anglię!
Ojciec z synem spacerują po ulicy. 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mój syn Ezra Pełna serca i humoru opowieść o mocy ojcowskiej miłości, która zachwyciła widzów na Festiwalu w Toronto.
Mężczyzna na kanapie a obok niego dwójka dzieci/ 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Tylko my dwoje Przejmująca opowieść o toksycznej relacji i próbie odzyskania wolności.
Przerażona staruszka przeglądająca się w lustrze. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ruchomy zamek Hauru Świat pełen kontrastów, magii i streampunkowej technologii. To niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, na bazie której japoński mistrz stworzył autono...
Zbliżenie na parę na zatłoczonym dworcu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do granic Hiszpański thriller psychologiczny, który zamyka się w zaledwie 77 minutach i niemal w całości rozgrywa się w jednej przestrzeni, a mimo to nie można oderwać od niego oczu.
Rozmowa chłopaka z dziewczyną. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Obudź się To nie tylko trzymająca w napięciu, momentami okrutna, historia kibolskich porachunków. To też poruszający portret dziewczyny, która musi zmierzyć się ze stratą najbliższej osoby.
Gramy!
Perfect Days
reż. Wim Wenders
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące