Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 2 – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 2

Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 2 - okładka

Ukraina

78’
Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 2 - okładka

Pokaz filmów przy współpracy z  SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie.

Kittens, Zhanna Ozirna (2016) ‘8
Dwie dziewczyny w starym lwowskim mieszkaniu rozpoczynają swobodną rozmowę o wspólnej przyszłości. Pośród resztek tradycyjnego ukraińskiego życia zwykłe marzenia o przyszłości zderzają się z nierozerwalnymi społecznymi normami i zwyczajami. Szczera rozmowa przeradza się w globalne pytanie: czy stać nas na wolność przynajmniej w życiu prywatnym bez konieczności zastępowania jej zwierzakami?

Aftertaste, Yuri Katynskiy (2017) ‘20
Facet wraca do małego miasteczka, gdzie spotyka swoich starych przyjaciół. Bawią się razem. Pod koniec dnia postanowili kontynuować swoje „spotkanie”. Wsiadają do samochodu z nieznajomym, którego motywy są nieznane. Takie spontaniczne działanie okazuje się szansą na zbliżenie i odnalezienie siebie.

Chacho, Vitalii Havura (2020) ‘20
Yanush dorastał w konserwatywnej społeczności romskiej w małym ukraińskim miasteczku. Ma się ożenić, czego chcą jego rodzice. Jednak Yanush jest gejem i to zakochanym w innym młodym mężczyźnie, Paszy. Wspólnie postanawiają wymknąć się z wesela i opuścić miasto, ale czy Yanush naprawdę to zrobi?

Bond, Zhanna Ozirna (2018) ‘30
Twoja rodzina może zaakceptować Twoją inność. Ale czy potrafisz zaakceptować normalność swojej rodziny? Twoja rodzina może zaakceptować fakt, że nie jesteś taki jak inni. Ale czy możesz zaakceptować fakt, że twoja rodzina jest normalna? Jest to historia jednego coming outu, który trwał rok.

+ dyskusja – udział w Festiwalu 2 września weźmie dyrektor SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie – Bohdan Zhuk.

Kadry

Jeszcze dziś

Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Młoda dziewczyna z chłopakiem pijący alkohol na imprezie. 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 How to Have Sex Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming of age oraz intrygującego portretu pokolenia Z.
Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 20:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Chłopak z dziewczyna na plarzy. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Uśmiech losu Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników Greka Zorby, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego Maga.
Mężczyzna z twarzą pomalowaną na biało w towarzystwie psa. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 DogMan Wielki powrót Luca Bessona! Douglas nie dogaduje się dobrze z ludźmi, prowadzi samotniczy tryb życia i do dziś nosi blizny po ranach zadanych przez przemocowego ojca.
Gramy!
Zielona Granica
reż. Agnieszka Holland
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące