Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 1 – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 1

Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 1 - okładka

Ukraina

69’
Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol. 1 - okładka

Pokaz filmów przy współpracy z  SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie.

Simeiz, Anton Shebetko (2022), 18′
Simeiz to mała wioska na południowym wybrzeżu Krymu, który jest aktualnie okupowany przez Rosję. W czasach sowieckich we wsi powstał podziemny ośrodek dla gejów. Zaczęło się od małej plaży dla nudystów, potem popularny bar i klub nocny Jeże stały się ważnym miejscem w niepodległej Ukrainie.

It’s a Date, Nadia Parfan (2023) 5′
Kijów w 2022 roku. O świcie samochód pędzi z zawrotną prędkością przez miasto. Nakręcony z subiektywnego kąta kamery w jednym nieedytowanym ujęciu, ten film oddaje emocje w stanie wyjątkowym spowodowanym wojną.

He.She, Yana Kyrychenko (2022) 7′
Artem pokazuje dwie strony swojej egzystencji: codzienność, w której jest chłopcem takim jak inni, oraz doświadczenie na scenie, gdzie jako drag queen B tworzy uwodzicielskie, wciągające show.

Roommate, Eugene Slupchuk (2023) ‘10
Maksym i Artem są współlokatorami. Artem został wyrzucony z uczelni i jutro wraca do domu. Czy ostatnie słowo zostanie wypowiedziane i wszystko nabierze sensu?

Before Curfew, Angelika Ustymenko(2022) ‘23
Dwoje queerowych ludzi spotyka się w pociągu i spontanicznie postanawia wyjechać do Kijowa i spędzić razem dzień. Słyszą wybuchy, rozmawiając o intymności i czułości. Dzielą się przemyśleniami na temat życia w tej okrutnej rzeczywistości. Dzielą się swoim bólem. Skradziono im młodość. Czy nadal mogą odczuwać coś innego niż ból?

Lava, Maksym Osadchuk (2022) ‘6
Lava to postać stworzona przez Vlada. Piosenkarz, pochodzi z Ukrainy (z Krymu), większość życia mieszkał na Białorusi, ale właśnie Warszawa dała mu możliwość bycia sobą i robienia tego, co uosabia jego prawdziwe ja. Historia całego pokolenia młodych artystów, tych, którzy wybierają dla siebie niestandardową drogę i przyszłość.

+ dyskusja – udział w Festiwalu 1 września weźmie dyrektor SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie – Bohdan Zhuk.

Kadry

Jeszcze dziś

Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Młoda dziewczyna z chłopakiem pijący alkohol na imprezie. 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 How to Have Sex Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming of age oraz intrygującego portretu pokolenia Z.
Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 20:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Chłopak z dziewczyna na plarzy. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Uśmiech losu Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników Greka Zorby, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego Maga.
Mężczyzna z twarzą pomalowaną na biało w towarzystwie psa. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 DogMan Wielki powrót Luca Bessona! Douglas nie dogaduje się dobrze z ludźmi, prowadzi samotniczy tryb życia i do dziś nosi blizny po ranach zadanych przez przemocowego ojca.
Gramy!
Skąd dokąd
reż. Maciek Hamel
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące