Przyjemne i pożyteczne | zestaw filmów z 40. Edycji MFFMW Ale Kino! – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Przyjemne i pożyteczne | zestaw filmów z 40. Edycji MFFMW Ale Kino!

Przyjemne i pożyteczne | zestaw filmów z 40. Edycji MFFMW Ale Kino! - okładka

40’
Przyjemne i pożyteczne | zestaw filmów z 40. Edycji MFFMW Ale Kino! - okładka

Zestaw krótkich filmów Przyjemne i pożyteczne jest owocem współpracy między trzema środkowoeuropejskimi festiwalami dla dzieci (Schlingel, Zlin oraz Ale Kino!). W ramach tej sąsiedzkiej kooperacji prezentujemy po kilka nowych animacji pochodzących z Polski, Niemiec i Czech. W tym roku są to malownicze opowieści o zwierzętach, przyrodzie i rodzinie. Sugerowany wiek odbiorców to 6+.

Malarka Ranksy musi posprzątać | Niemcy 2022
Uliczna artystka, szczurzyca Ranksy została złapana na tworzeniu grafitti – musi je usunąć. Początkowo wydaje się to niemożliwe, ale w sytuacji bez wyjścia przychodzą najlepsze pomysły.

Małpie domino | Niemcy 2021
Małpa w ZOO z rozrzewnieniem wspomina życie w dżungli. Dzięki spotkaniu menedżera i jego córki życie małpy w klatce zmienia się na zawsze.

Mortimer i zaginione rzeczy | Niemcy 2021
Miłośnik porządku Mortimer dziwi się, że ostatnio w jego otoczeniu wszystko ginie. Kiedy znika jego pełna życia i irytująca 4-letnia siostra Emma, bohater wyrusza w pełną przygód podróż do świata śmieci. Rodzice przecież nie mogą się dowiedzieć, że zgubił siostrę podczas opieki nad nią.

Opowiadania z piaskownicy: Osa | Polska 2021
Tommy nie lubi os. Gdy jedna wchodzi przez okno przedszkola, wywołuje ogromne zamieszanie: chłopcy próbują policzyć, ile ma nóg, a dziewczynki podziwiają puszysty odwłok osy. Nauczycielowi trudno jest zapanować nad ogólnym chaosem. Na domiar złego mama Tommy’ego spóźnia się, by go odebrać, a tego dnia jest wściekła jak osa…

Bella w brzuszku: Książka | Polska 2022
Historia niebywałej więzi rodzeństwa – 5-letniego Benny’ego i jego nienarodzonej siostry Belli – w brzuchu mamy. Mimo rozdzielenia rodzeństwo się komunikuje: Bella słyszy dźwięki i głosy oraz używa wyobraźni, aby je zrozumieć. Potrafi bawić się i wchodzić w interakcje ze wszystkimi przedmiotami, jakie sobie wyobrazi – ponieważ jej wyobraźnia ożywia rzeczy w brzuchu.

Słońce | Czechy 2021
Mały chłopiec mieszka na planecie bez światła słonecznego. Bohater postanawia odnaleźć Słońce – razem z pieskiem udają się na szczyt wielkiej góry. Zgodnie z bajką Słońce znajduje się właśnie tam. Ale na szczycie góry czeka tylko niemiła niespodzianka. Chłopiec znajduje się w niebezpieczeństwie i musi stawić mu czoła.

Przyjaciel wiatru | Czechy 2021
Mężczyzna zmaga się z niedopuszczalnymi warunkami życia – z silnym wiatrem. Jak zmieni się jego umysł i co przyniesie wiatr?

Kadry

Jeszcze dziś

Zagadka Klary Muu - kadr 12:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Zagadka Klary Muu Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, musi rozwiązać kolejną zagadkę! Tym razem gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono, które może uratować Kr...
Katak. Podwodna przygoda - kadr 12:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Katak. Podwodna przygoda Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 s...
Dwóch chłopców przy budowie kurnika. 12:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jajko czy kura? Chociaż ma tylko 12 lat, Max jest przedsiębiorcą. Niestety, z powodu przeprowadzki do odległej wsi musi zamknąć swoją firmę.
Mężczyzna w bandażach i o kulach wychodzi z zakłądu pracy. 13:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Opadające liście Melancholijna komedia o poszukiwaniu miłości przez życiowych outsiderów. Fiński kandydata do Oscara.
Rozmowy w szlacheckim salonie. 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kos Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz Kos Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując polską szlachtę i chłopów.
Kadr z czytającym książkę chłopakiem. 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ultima Thule Ultima Thule to koniec znanego świata. Film jest opowieścią o odkrywaniu siebie, naturze i nieoczywistej przyjaźni.
Młoda kobieta w ogrodzie a za nią widać mężczyznę. 14:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Biedne istoty Młoda kobieta zostaje przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca.
Widok na publiczność filharmonii, na głównym planie kobieta odwrócona tyłem. 15:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pianoforte Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. To wciągająca opowieść o dojrzewaniu, buncie i muzyce w cieniu ogromnych oczekiwań.
Przesilenie zimowe - kadr 16:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Przesilenie zimowe Zbliża się Boże Narodzenie w 1970 roku i Paul, nie mając rodziny nigdzie nie wyjeżdża. Nauczyciel zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu.
Kadr przedstawia duży korytarz, stojącą kobietę i węża na podłodze. 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Czasem myślę o umieraniu Pełna subtelnego humoru opowieść o pokonywaniu własnych ograniczeń. Gwiazda finałowej trylogii Gwiezdnych wojen Daisy Ridley w komediodramacie.
Rozmowa kobiety z mężczyzną z widokiem na ośnieżone góry. 17:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Anatomia upadku Mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy zabiła? ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z Zaginionej dziewczyny Davida Finchera.
Obsesja - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Obsesja Thriller z brawurową rolą Portman, która prezentuje studium szaleństwa, to mistrzowsko zrealizowana intryga, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje.
Trzy dziewczyny wchodzące do pokoju motelowego. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Żegnajcie laleczki Komedia opowie o Jamie, która opłakuje kolejne rozstanie z dziewczyną oraz o jej za spokojnej przyjaciółce Marian, która musi zmieni swój styl bycia.
Chłopak w towarzystwie dziewczyny na pustyni na tle wschodzącej planety. 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Diuna: Część druga Książę Paul Atryda przyjmuje przydomek Muad’Dib i rozpoczyna duchowo-fizyczną podróż, by stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Diuny.
Rozmowa kobiety z mężczyzną z widokiem na ośnieżone góry. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Anatomia upadku Mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy zabiła? ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z Zaginionej dziewczyny Davida Finchera.
Scena z windy w środku jest dwóch chłopaków. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Dobrzy nieznajomi Po spotkaniu z tajemniczym sąsiadem scenarzysta Adam niespodziewanie trafia do rodzinnego domu, w którym odkrywa, że zmarli rodzice nadal żyją.
Gramy!
Dobre maniery
reż. Marta Díaz de Lope Díaz
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące