Wiemy, co gramy
MENU
SWALLOW

NIEDOSYT

reż. Carlo Mirabella-Davis
USA, Francja
2019
94’
W repertuarze
29.09 Dziś
20:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
03.10 sobota
17:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
04.10 niedziela
12:30 Sala 2 Kup bilet Kup bilet
05.10 poniedziałek
15:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
06.10 wtorek
15:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
07.10 środa
17:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
08.10 czwartek
17:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet

Hunter (Haley Bennett) ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.

Niedosyt, pełnometrażowy debiut Carlo Mirabelli-Davisa, to niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do Dziecka Rosemary służą za paliwo dla historii emancypacyjnej.

Film miał swoją premierą na nowojorskim Tribeca Film Festival i wyruszył w imponująca trasę festiwalową, wybrany przez Indiewire jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Na ekranie, oprócz magnetycznej Haley Bennett (”Dziewczyna z pociągu”, ”Prosto  w serce”), występują też Elizabeth Marvel (”House of Cards”, ”Homeland”) czy Denis O’Hare (”Wielkie kłamstewka”, ”Dallas Buyers Club”).

 

Głos prasy

Najbardziej bolesny i niewygodny film od lat.

Po napisach
Zwiastun
Jeszcze dziś
20:00 GNIAZDO Jude Law i Carrie Coon w znakomitym thrillerze o małżeństwie, którego pozornie idealne życie zamienia się w spiralę sekretów i kłamstw.
20:30 NIEDOSYT Niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera. Hunter ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań wskazujące na to, że w...
21:00 A POTEM TAŃCZYLIŚMY Ta historia młodego tancerza to uniwersalna opowieść o pożądaniu, ambicji i wyzwoleniu, a finałowa scena po prostu zapiera dech w piersiach. Film prezentowany był na Festiwalu w...
Gramy!

POKAZ I - W STRONĘ DZIECIŃSTWA