Wiemy, co gramy
MENU
SWALLOW

NIEDOSYT

reż. Carlo Mirabella-Davis
USA, Francja
2019
94’

Hunter (Haley Bennett) ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.

Niedosyt, pełnometrażowy debiut Carlo Mirabelli-Davisa, to niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do Dziecka Rosemary służą za paliwo dla historii emancypacyjnej.

Film miał swoją premierą na nowojorskim Tribeca Film Festival i wyruszył w imponująca trasę festiwalową, wybrany przez Indiewire jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Na ekranie, oprócz magnetycznej Haley Bennett (Dziewczyna z pociągu, Prosto  w serce), występują też Elizabeth Marvel (House of Cards, Homeland) czy Denis O’Hare (Wielkie kłamstewka, Dallas Buyers Club).

 

Głos prasy

Najbardziej bolesny i niewygodny film od lat.

Po napisach
Zwiastun
Nagrody
Americana Film Fest 2020
Nagroda dla reżysera
Cork International Film Festival 2019
Nagroda dla reżysera
Deauville Film Festival 2019
Nagroda dla reżysera
Denver International Film Festival 2019
Najlepszy film
Fantasia Film Festival 2019
Najlepszy scenariusz oraz najlepsza reżyseria
Neuchâtel International Fantastic Film Festival 2019
Nagroda dla reżysera
Tribeca Film Festival 2019
Najlepsza narracja
Woodstock Film Festival 2019
Najlepsza aktorka