Wszystko na sprzedaż – Kino Muza
Wiemy, co gramy
EVERYTHING FOR SALE

Wszystko na sprzedaż

Wszystko na sprzedaż - okładka
reż. Andrzej Wajda
Polska
1968
94’

W repertuarze

Wszystko na sprzedaż - okładka

W trakcie realizacji pewnego filmu aktor grający w nim główną rolę opuszcza plan filmowy i nie wraca na zdjęcia. Reżyser (Andrzej Łapicki) organizuje dalszą pracę nad filmem, jeździ samochodem po Warszawie i jej okolicach, spotyka się kolejno z żoną (Beata Tyszkiewicz), dawną partnerką Aktora (Elżbieta Czyżewska) oraz przyjacielem (Daniel Olbrychski), próbując zrozumieć przyczyny ucieczki i jednocześnie znaleźć sposób na dokończenie filmu. Coraz bardziej zagubiony i bezradny, czuje coraz większą obcość względem środowiskowych koterii, towarzyskich animozji i kłamstwa, w którym pławią się członkowie ekipy. Nad ranem dociera do bohaterów informacja o tragicznej śmierci aktora. Film trzeba jednak kręcić dalej.

Wszystko na sprzedaż to autotematyczna opowieść o utracie przyjaciela i wielkiego aktora. W tym bardzo osobistym filmie, do którego Wajda po raz pierwszy samodzielnie napisał oryginalny scenariusz, reżyser snuje refleksję nad fenomenem Zbigniewa Cybulskiego, portretuje rodzime środowisko filmowe oraz – jedyny raz w tak bezpośredni sposób – mówi o samym sobie. W alter ego Wajdy wcielił się Andrzej Łapicki, a pozostali aktorzy nasycają swoje postaci własnymi doświadczeniami i cechami charakterów. Dzięki temu Wszystko na sprzedaż staje się intymną, ale zarazem brawurowo nakręconą, ekspresyjną i najbardziej modernistyczną w karierze Wajdy odpowiedzią na słowa, które o reżyserze miał wygłosić niedługo przed śmiercią Cybulski: „powiedzcie mu, że jeszcze za mną zatęskni”.

Kadry

Jeszcze dziś

Kumotry - kadr 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kumotry Pustoszejąca polska wieś w rumuńskich Karpatach: wzruszający film o pamięci, przyjaźni i przemijaniu.
Drugie życie - kadr 14:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Drugie życie Poruszająca i uskrzydlająca opowieść o przywiązaniu do miejsca, o dojrzałym życiu bez rezygnacji z siebie i o kobiecej niezależności, która nie zna wieku.
Sny o słoniach - kadr 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Sny o słoniach Szaleni naukowcy i podróżnicy to ulubieni bohaterowie filmów legendarnego reżysera Wernera Herzoga. Dr Steve Boyes obsesyjnie tropi olbrzymie słonie nazywane duchami.
Ojczyzna - kadr 15:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ojczyzna Opowieść o relacjach między Mannem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, a jego córką Eriką, aktorką i pisarką. Akcja rozgrywa się w szczytowym okresie zimnej wojny.
Sny o słoniach - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Sny o słoniach Szaleni naukowcy i podróżnicy to ulubieni bohaterowie filmów legendarnego reżysera Wernera Herzoga. Dr Steve Boyes obsesyjnie tropi olbrzymie słonie nazywane duchami.
Savage House - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Savage House Czarna komedia osadzona w XVIII wieku. Akcja rozgrywa się w Anglii, na tle ogromnej epidemii ospy oraz powstania jakobickiego.
Ojczyzna - kadr 17:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ojczyzna Opowieść o relacjach między Mannem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, a jego córką Eriką, aktorką i pisarką. Akcja rozgrywa się w szczytowym okresie zimnej wojny.
Savage House - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Savage House Czarna komedia osadzona w XVIII wieku. Akcja rozgrywa się w Anglii, na tle ogromnej epidemii ospy oraz powstania jakobickiego.
Hamnet - kadr 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Hamnet Poruszająca historia miłości Williama, ambitnego dramaturga i jego żony Agnes. Ich idylliczne życie zostaje zburzone, gdy wybucha epidemia dżumy, która dotyka ich dzieci.
Ojczyzna - kadr 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ojczyzna Opowieść o relacjach między Mannem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, a jego córką Eriką, aktorką i pisarką. Akcja rozgrywa się w szczytowym okresie zimnej wojny.
Ojczyzna - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ojczyzna Opowieść o relacjach między Mannem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, a jego córką Eriką, aktorką i pisarką. Akcja rozgrywa się w szczytowym okresie zimnej wojny.
Erupcja - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Erupcja Intymna i szalona opowieść o spotkaniu, które zmienia wszystko, a jednocześnie filmowy list miłosny do Polski. Reżyser portretuje Warszawę jako miasto twórczej energii i wolności.
Werdykt - kadr 21:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Werdykt Werdykt to fikcyjny proces inspirowany prawdziwą, nierozstrzygniętą sprawą brutalnego morderstwa w Irlandii. Czy dziennikarz Bailey rzeczywiście zabił producentkę Toscan du Plan...
Gramy!
Beavis and Butt-Head
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące