Wiemy, co gramy
MENU
The Best Years

Najlepsze lata

reż. Gabriele Muccino
Włochy
2020
128’
W repertuarze
22.06 Jutro
15:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
23.06 środa
17:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
24.06 czwartek
18:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet

Opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch.

Od niewinnej młodości aż po blaski i cienie dorosłego życia. Od idealizmu po rozczarowania oraz frustracje. W nowym filmie ceniony włoski reżyser i scenarzysta Gabriele Muccino towarzyszy swoim bohaterom przez czterdzieści lat. Obrazuje ich losy, a tłem czyni pełną politycznych zawirowań najnowszą historię swojego kraju.

Paola, Giulia i Riccardo poznajemy na początku lat 80., podczas gwałtownych zamieszek ulicznych, jakie rozegrały się w Rzymie. Trio zbuntowanych nastolatków wkrótce uzupełnia piękna dziewczyna imieniem Gemma, która wprowadza w ich wzajemne relacje trochę zamieszania. Dla każdego z czwórki bohaterów życie zgotowało inny scenariusz, weryfikując, nierzadko brutalnie, ich nastoletnie fantazje czy idee. Jednak nawet to nie stanie na przeszkodzie w próbie odbudowy młodzieńczej przyjaźni.

Mający hollywoodzkie doświadczenie Gabriele Muccino z imponującym narracyjnym rozmachem wplata indywidualne historie poszarpanych przez życie bohaterów w większą całość, jaką jest najnowsza historia Włoch. Sentyment miesza się tu z żywymi emocjami, nie tylko za sprawą wyrazistych zdjęć czy klimatycznej muzyki, ale i charyzmatycznych ról czołówki włoskich aktorów.

Głos prasy

Jednocześnie zabawny i szczery

Cinemanía

Film, który budzi empatię dla bohaterów i ich życiowych doświadczeń

Cinemagavia

Hołd złożony wielkiemu mistrzowi włoskiego kina Ettore Scoli

Lost in Cinema
Zwiastun
Jeszcze dziś
18:45 SALA 1 Sweat Poruszający portret polskiej influencerki. Współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów. Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy fanów?
20:30 SALA 1 Na rauszu Ten eksperyment to jazda bez trzymanki! Historia przyjaciół zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
21:00 SALA 1 Magnezja Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki.
Gramy!

Sweat

reż. Magnus von Horn