Wiemy, co gramy
MENU

Dances with Camera II


94’

Dances with Camera to międzynarodowy, tematyczny konkurs dedykowany filmom, w których na pierwszy plan wysuwa się ruch i ekspresja fizyczna. W tegorocznej selekcji konkursowej znalazły się aż 23 krótkometrażowe filmy z 15 krajów, stworzone przez 14 reżyserek i 12 reżyserów, które zaprezentowane zostaną w dwóch 90-minutowych zestawach.

Pokazy Dances with Camera już od ośmiu lat są częścią Short Waves Festival, niezmiennie udowadniając, jak wszechstronnym i uniwersalnym językiem jest ruch. Ekspresja ciała nierzadko zdolna jest przekazać więcej niż słowa, otwierając nowe możliwości w budowaniu filmowych narracji  – także w formach nielinearnych, czy odzwierciedlających logikę emocjonalną. W tym programie twórcy poprowadzą nas przez szerokie spektrum emocji, poddając refleksji nie tylko doświadczenia towarzyszące nowej, pandemicznej rzeczywistości, ale też bardziej fundamentalne ludzkie relacje, wartości, czy konteksty społeczne.

Zestaw filmowy + Q&A

01. Virus

Wielka Brytania 2020. Film Tańca. 6′. Reżyseria: Nauris Buksevics
02. Ben
Włochy 2019. Film Tańca. 8′. Reżyseria: Gabriel Beddoes, Ilaria Vergani Bassi, Mattia Parisotto, Teresa Sala
03. Sepa
Łotwa 2020. Film Tańca. 2′. Reżyseria: Viktorija Vrublevska
04. The Bait
Chiny 2020. Film Tańca. 6′. Reżyseria: Chenglong TANG
05. ԵԼ (YEL)
Armenia 2020. Film Tańca. 4′. Reżyseria: Rima Pipoyan
06. Anul Nou (New Year)
Rumunia 2021. Film Tańca. 12′. Reżyseria: Corina Andrian
07. Don’t Kiss.mov
Szwecja 2020. Eksperyment. 8′. Reżyseria: Carl Olssen, Fabio Liberti
08. You wanted rivers
Polska 2020. Film Tańca. 7′. Reżyseria: Magdalena Zielińska
09. Transumanato
Rosja 2020. Film Tańca. 8′. Reżyseria: Elena Skripkina
10. TA MARA
Polska 2020. Film Tańca. 10′. Reżyseria: Iwona Pasińska
11. Lazarus
Stany Zjednoczone 2020. Film Tańca. 9′. Reżyseria: Tuixén Benet
12. Navigation
Kanada 2020. Film Tańca. 14′. Reżyseria: Marlene Millar

Zwiastun
Jeszcze dziś
15:15 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:00 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
17:30 SALA 1 Wszystko zostaje w rodzinie Pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów. Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone.
19:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
19:30 SALA 1 Przystanek Ziemia Debiutująca ukraińska reżyserka Kateryna Hornostaj przedstawia głęboko osobistą, zjawiskową i poetyczną opowieść o odkrywaniu siebie i cierpliwości, jakiej to wymaga.
20:00 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:30 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:45 SALA 1 Wszystkie nasze strachy Oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności...
Gramy!

Wszystkie nasze strachy

reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt