Wiemy, co gramy
MENU

Dances with Camera I


92’

Dances with Camera to międzynarodowy, tematyczny konkurs dedykowany filmom, w których na pierwszy plan wysuwa się ruch i ekspresja fizyczna. W tegorocznej selekcji konkursowej znalazły się aż 23 krótkometrażowe filmy z 15 krajów, stworzone przez 14 reżyserek i 12 reżyserów, które zaprezentowane zostaną w dwóch 90-minutowych zestawach.

Pokazy Dances with Camera już od ośmiu lat są częścią Short Waves Festival, niezmiennie udowadniając, jak wszechstronnym i uniwersalnym językiem jest ruch. Ekspresja ciała nierzadko zdolna jest przekazać więcej niż słowa, otwierając nowe możliwości w budowaniu filmowych narracji  – także w formach nielinearnych, czy odzwierciedlających logikę emocjonalną. W tym programie twórcy poprowadzą nas przez szerokie spektrum emocji, poddając refleksji nie tylko doświadczenia towarzyszące nowej, pandemicznej rzeczywistości, ale też bardziej fundamentalne ludzkie relacje, wartości, czy konteksty społeczne.

Zestaw filmowy + Q&A

01. Unleash
Szwajcaria 2020. Film Tańca. 7′. Reżyseria: Sean Wirz
02. Dancing is an Old Friend
Stany Zjednoczone 2020. Film Tańca. 12′. Reżyseria: Marta Renzi
03. Rekonstruktio
Finlandia 2021. Film Tańca. 17′. Reżyseria: Pia Andell
04. Fauteuil lit
Ukraina 2021. Film Tańca. 5′. Reżyseria: Maksym Kotskyi
05. Fibonacci
Czechy 2020. Film Tańca. 8′. Reżyseria: Tomáš Hubáček
06. CAN’T KILL US ALL
Wielka Brytania 2020. Fabuła. 8′. Reżyseria: Botis Seva
07. It Cries Too Loudly
Stany Zjednoczona 2021. Film Tańca. 8′. Reżyseria: Dolly Sfeir
08. Divided We Scroll
Wielka Brytania 2019. Film Tańca. 5′. Reżyseria: Klaas Diersmann
09. Downriver
Austria 2020. Film Tańca. 10′. Reżyseria: Andrea Boll
10. Suspended Motion
Wielka Brytania 2020. Film Tańca. 3′. Reżyseria: Sima Gonsai
11. As It Ends, It Begins
Stany Zjednoczone 2020. Film Tańca. 9′. Reżyseria: Or Meir Schraiber, Treyden Chiaravalotti

Zwiastun
Jeszcze dziś
15:15 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:00 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
17:30 SALA 1 Wszystko zostaje w rodzinie Pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów. Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone.
19:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
19:30 SALA 1 Przystanek Ziemia Debiutująca ukraińska reżyserka Kateryna Hornostaj przedstawia głęboko osobistą, zjawiskową i poetyczną opowieść o odkrywaniu siebie i cierpliwości, jakiej to wymaga.
20:00 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:30 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:45 SALA 1 Wszystkie nasze strachy Oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności...
Gramy!

Mystery Train

reż. Jim Jarmusch