Wiemy, co gramy

Cnoty niewieście

Cnoty niewieście - okładka

W repertuarze

Cnoty niewieście - okładka

Choć to niezmiernie interesujące zagadnienie stało się już kulturowym memem, to jednak przyjrzyjmy się mu w sposób nieco subwersywny. I odpowiedzmy sobie na pytanie: jakie w rzeczywistości, w chylącym się ku upadkowi patriarchalnym systemie opresji, powinny być cnoty dedykowane nieco ponad połowie społeczeństwa? Może powinnyśmy to wiedzieć, żeby unikać niewieścich wad? Serio, nie irytuje Was to, że w ogóle musimy się nad tym pochylać w XXI wieku? Przyjrzyjmy się zatem kobiecości – niekoniecznie przez pryzmat zmurszałych społecznie obowiązków, lecz raczej wolności, zabawy, niezależności i godności. Odzyskajmy cnoty postępu i współczesności. Filmy z tego zestawu mogą nam trochę w tym pomóc.

Zestaw filmów krótkometrażowych

Pokaz jest przeznaczony dla osób dorosłych

Po seansie spotkanie z kuratorami Post Pxrn Film Festival Warsaw oraz twórcami Agą Szreder i Rafałem Żwirkiem

Kadry

Jeszcze dziś

Pięć diabłów - kadr 16:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pięć diabłów To prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.
Chleb i sól - kadr 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Chleb i sól Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i w cieniu zbliżającej się dorosłości, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura.
W trójkącie - kadr 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 W trójkącie Dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.
Duchy Inisherin - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Duchy Inisherin Życie dwóch długoletnich znajomych znajduje się w impasie, gdy jeden z nich nagle kończy ich przyjaźń, co ma nieoczekiwane konsekwencje dla nich obydwu.
Podejrzana - kadr 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Podejrzana Najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?
Mężczyzna imieniem Otto - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mężczyzna imieniem Otto Historia zrzędliwego wdowca, który nie lubi ludzi, swoich sąsiadów ledwo toleruje. Kiedy jednak poznaje nową rodzinę, która dopiero się wprowadziła, Otto przechodzi przemianę.
Cudowne życie - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Cudowne życie Konrad jest standuperem. Ma za sobą odniesiony jakiś czas temu międzynarodowy sukces, ale obecnie  jego pomysły nie znajdują uznania ani producentów, ani publiczności. Żyje w ci...
Gramy!
pimi z Krainy Tygrysów
reż. Brando Quilici