Mumie – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Warsztaty dla dzieci z egiptologiem

Mumie

29.01.2023
Mumie - okładka

Kino Muza zaprasza na familijne kino, które zanurzy widzów w świecie starożytnych mumii, a starożytne mumie... przeniesie do współczesnego Londynu. Wyruszymy razem z nimi w podróż pełną przygód i humoru!

Zderzenie dwóch światów coraz bliżej! Kiedy zjawią się MUMIE, nasz świat już nigdy nie będzie taki sam!

WARSZTATY Z EGIPTOLOGIEM

W niedzielę 29 stycznia tuż po seansie filmu MUMIE młodzi Widzowie Kina Muza będą mieli niepowtarzalną okazję by o świecie mumii dowiedzieć się więcej. Starożytnicze Q&A oraz krótki kurs czytania i pisania hieroglifów przeprowadzi doktor archeologii starożytnego Egiptu – Maria Monika Kloska.

Celem warsztatów jest zapoznanie i zaciekawienie młodych słuchaczy cywilizacją starożytnego Egiptu poprzez poznanie najciekawszych faktów dotyczących historii, kultury, społeczeństwa, religii czy mumifikacji Egipcjan. Warsztaty będą się składały z dwóch części. Podczas prezentacji połączonej z rozmową z najmłodszymi, dzieci będą miały możliwość zadawać pytania dotyczące nurtujących je kwestii związanych z krajem znad Nilu. Słuchacze dowiedzą się podstawowych informacji dotyczących Egiptu, jak i zaskakujących ciekawostek. Po prezentacji nastąpi część praktyczna, czyli krótki „kurs czytania hieroglifów”, podczas którego każdy będzie miał możliwość zapisania np. swojego imienia w królewskim kartuszu.
Wiek uczestników: 6+
Czas trwania: ok. 60 min.

 

Bilety na seanse: 16 zł / 14 zł z KDR / 10 zł z OK Poznań

Bilety na warsztaty: 20 zł

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące