Wiemy, co gramy

Warsztaty z egiptologiem

Warsztaty z egiptologiem - okładka

60’
Warsztaty z egiptologiem - okładka

W niedzielę 15 stycznia tuż po przedpremierowym seansie filmu MUMIE młodzi Widzowie Kina Muza będą mieli niepowtarzalną okazję by o świecie mumii dowiedzieć się więcej. Starożytnicze Q&A oraz krótki kurs czytania i pisania hieroglifów przeprowadzi doktor archeologii starożytnego Egiptu – Maria Monika Kloska.

Celem warsztatów jest zapoznanie i zaciekawienie młodych słuchaczy cywilizacją starożytnego Egiptu poprzez poznanie najciekawszych faktów dotyczących historii, kultury, społeczeństwa, religii czy mumifikacji Egipcjan. Warsztaty będą się składały z dwóch części. Podczas prezentacji połączonej z rozmową z najmłodszymi, dzieci będą miały możliwość zadawać pytania dotyczące nurtujących je kwestii związanych z krajem znad Nilu. Słuchacze dowiedzą się podstawowych informacji dotyczących Egiptu, jak i zaskakujących ciekawostek. Po prezentacji nastąpi część praktyczna, czyli krótki „kurs czytania hieroglifów”, podczas którego każdy będzie miał możliwość zapisania np. swojego imienia w królewskim kartuszu.

KTO BĘDZIE NASZYM PRZEWODNIKIEM PO STAROŻYTNYM EGIPCIE?

Nazywam się Maria Monika Kloska, jestem doktorem archeologii starożytnego Egiptu, czyli egiptologiem – inaczej mówiąc badaczem egipskiej cywilizacji. Jestem absolwentką Wydziału Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swojej pracy naukowej zajmuję się archeologią i historią Egiptu faraońskiego, zwłaszcza takimi zagadnieniami jak życie i śmierć królowej Nefertiti, faraona Achenatona oraz Tutanchamona; badania DNA amarneńskich mumii; życie pozagrobowe; mumifikacja; wyposażenie grobowe; mitologia i religia starożytnych Egipcjan.

Wiek uczestników: 6+
Czas trwania: ok. 60 min.
Cena biletu: 20 zł
na warsztaty nie dokonujemy rezerwacji miejsc

Kadry

Jeszcze dziś

Pięć diabłów - kadr 16:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pięć diabłów To prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.
Chleb i sól - kadr 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Chleb i sól Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i w cieniu zbliżającej się dorosłości, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura.
W trójkącie - kadr 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 W trójkącie Dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.
Duchy Inisherin - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Duchy Inisherin Życie dwóch długoletnich znajomych znajduje się w impasie, gdy jeden z nich nagle kończy ich przyjaźń, co ma nieoczekiwane konsekwencje dla nich obydwu.
Podejrzana - kadr 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Podejrzana Najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?
Mężczyzna imieniem Otto - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mężczyzna imieniem Otto Historia zrzędliwego wdowca, który nie lubi ludzi, swoich sąsiadów ledwo toleruje. Kiedy jednak poznaje nową rodzinę, która dopiero się wprowadziła, Otto przechodzi przemianę.
Cudowne życie - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Cudowne życie Konrad jest standuperem. Ma za sobą odniesiony jakiś czas temu międzynarodowy sukces, ale obecnie  jego pomysły nie znajdują uznania ani producentów, ani publiczności. Żyje w ci...
Gramy!
TÁR
reż. Todd Field