Inwazja krwawych farmerów – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Najlepsze z Najgorszych

Inwazja krwawych farmerów

15.06.2023
Kadr przedstawia uśmiechniętego farmera.

Najlepsze z Najgorszych zbierają żniwa na farmie strachu!

Litry sztucznej krwi leją się tu wartko (melioracja na najwyższym poziomie) za sprawą farmerów-druidów mordujących w imieniu pewnej bogini. Zdjęcia powstawały przez trzy weekendy, czyli sześć dni, a grający w filmie Richardowie Erickson i Kennedy tak bardzo nie potrafili nauczyć się swoich kwestii, że musieli odczytywać je przed kamerą z kartek. Wszystko to wystarczyło, by Inwazja krwawych farmerów przeszła do historii. Film Eda Adluma (napisał też wspólnie z Edem Kelleherem scenariusz i zagrał rolę mężczyzny zamordowanego pod prysznicem) to dziś rarytas i legenda. Także dlatego, że pracował przy nim - jeszcze jako nieopierzony asystent operatora - sam Frederick Elmes, zdobywca dwóch nagród Emmy, stały współpracownik Jima Jarmusha, autor zdjęć do Głowy do wycierania Davida Lyncha.

Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy, bo Inwazja krwawych farmerów to jazda bez trzymanki. Od 50 lat jej twórcy zbierają plony tych trzech szalonych weekendów, podczas których powstało - jak pisał serwis Horror News - przypadkowe arcydzieło.

NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH TO POKAZY RÓŻNORODNEGO KINA KLASY B, OD STARYCH, AMERYKAŃSKICH FILMÓW S-F Z KOSMITAMI I LATAJĄCYMI SPODKAMI WISZĄCYMI NA SZNURKACH, PRZEZ PRZEBOJOWE KINO AKCJI LAT 80. Z NIESKAZITELNYMI BOHATERAMI W ORTALIONOWYCH DRESACH, PO HORRORY Z GUMOWYMI POTWORAMI.

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B od 2015 roku.

Wstęp do pokazu poprowadzą twórcy profilu Ryjówka - blog wszechkulturowy!
Damian Lesicki i Jacek Murawski – z wykształcenia dziennikarze i kulturoznawcy, z zamiłowania – popkulturowe nerdy. Wgryzamy się w kulturę i piszemy o wszystkim, co ciekawe. Od mainstreamu po geekowskie peryferia. Dostarczamy newsów, opinii i ciekawostek na temat filmów i seriali, komiksów, gier, książek, gadżetów, miejsc i wydarzeń – wszystkiego, co interesujące w kulturze (mniej lub bardziej) popularnej.

Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl

Bilety normalny 25 zł i ulgowy 20 zł  | Na pokazy specjalne nie przyjmujemy rezerwacji.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące