trzy kolory MICHELA FRANCO!  – Kino Muza
Wiemy, co gramy
DKF Kamera

trzy kolory MICHELA FRANCO! 

19.03.2024
Mężczyzna odpoczywający w wakacyjnym kurorcie.

Nie ustajemy w naszych międzykontynentalnych, filmowych podróżach! W lutym mieliśmy twórcę pochodzącego z Azji, zaś w tym miesiącu przeniesiemy się na inni kontynent - do Ameryki Północnej, a dokładniej przyjrzymy się twórczości reżysera pochodzącego z Meksyku.

Zapraszamy Was na marcowy cykl: trzy kolory MICHELA FRANCO!

Urodzony w 1979 roku Michel Franco jest filmowcem bardzo wszechstronnym. Sam pisze, reżyseruje, produkuje, a czasami również montuje, swoje filmy. Twórca zadebiutował w 2009 roku szokującą fuzją dramatu i thrillera pt. Daniel & Ana, która spotkała się z mieszanym odbiorem. Serca zarówno krytyków, jak i widowni zdobył swoim drugim filmem - Pragnienie Miłości (2012). Za ten obraz dostał nagrodę na festiwalu w Cannes. Dzięki niemu ugruntował także swoją pozycję w świecie filmowym, a każdym następnym filmem udowadnia, że jest jednym z najważniejszych współczesnych meksykańskich twórców obok Alfonso Charona, Guillermo del Toro czy Alejandro Gonzáleza Iñárritu.

Reżyser oszczędnymi środkami, dalekimi od widowiskowości czy sentymentalizmu, buduje skomplikowane i często niepokojące obrazy relacji międzyludzkich.

Zaczniemy przedpremiera najnowszego filmu reżysera pt. Pamięć. Opowiada on o spotkaniu dwójki bohaterów z bardzo odmiennym stosunkiem do tytułowej pamięci. Ta wyciszona historia, to niezwykły popis aktorki znanej i kochanej Jessiki Chastain oraz Petera Sarsgaarda, nagrodzonego za swoją rolę na festiwalu w Wenecji. Następnie przeniesiemy się w niedaleką przyszłość, do dystopijnego Meksyku, gdzie przygotowania do wesela staną się punktem wyjścia dla krwawych, klasowych zamieszek, których celem jest tytułowy Nowy Porządek. Na koniec powrócimy do anglojęzycznej twórczości reżysera z filmem Sundown, gdzie na luksusowych wakacjach w Meksyku, bohater grany przez Tima Rotha będzie musiał stawić czoła pokusie odmiany swojego życia.

Zapraszamy Was do wspólnego zapoznania się z intrygującą twórczością Michela Franco.

 

Bilety: 16 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji.
* Pokaz przedpremierowy filmu PAMIĘĆ odbywa się w regularnym cenniku kina: 22/19/16 zł. Zachęcamy do zakładania kart newsletterowych, aby skorzystać z promocyjnej ceny biletu na DKF (16 zł).  

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW

Logo Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Filmy
Plakat przedstawia parę w wannie i angielską wersje tytułu.
05.03.2024 20:00
Sala 1

Pamięć

Memory

reż. Michel Franco
USA, Meksyk, Chile
2023
103’

Sylvia pracownik socjalny, prowadzi uporządkowane życie, córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul.

Nowy porządek - okładka
12.03.2024 20:00
Sala 1

Nowy porządek

NUEVO ORDEN

reż. Michel Franco
Francja, Meksyk
2020
88’

Mocny jak zadany niespodziewanie cios, kipiący od gniewu jak uliczny tłum, wciągający niczym polityczna intryga. Wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu!

Plakat filmu przedstawiający mężczyznę siedzącego na plaży o zachodzie słońca
19.03.2024 20:45
Sala 1

Sundown

reż. Michel Franco
Francja, Szwecja, Meksyk
2021
82’

Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy i radykalne decyzje.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące