Wiemy, co gramy
MENU
Festiwal

18. Millennium Docs Against Gravity

03.09.2021

Estrada Poznańska i Kino Muza już po raz drugi zapraszają na poznańską edycję największego festiwalu filmowego w kraju, który odbywa się równocześnie w 7 miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Katowice, Poznań, Bydgoszcz i Lublin).

Spotkanie z kinem dokumentalnym i wspólna analiza otaczającego nas świata w ramach 18. Millennium Docs Against Gravity, odbędzie się w dniach 3-12 września 2021 r. w Kinie Muza. Przed nami projekcie ponad 70 premierowych tytułów filmów dokumentalnych, a także liczne spotkania z twórczyniami i twórcami, debaty, warsztaty oraz dyskusje.

Festiwal MDAG jak żaden inny relacjonuje w swoim programie problemy i nastroje współczesnego świata. Po mijającym roku od wprowadzeniu pierwszych obostrzeń i pojawienia się nowego koronawirusa COVID-19, o historii narodowej kwarantanny opowiedzą nam młodzi filmowcy w aż czterech prezentowanych obrazach

Podobnie jak w ubiegłym roku, w programie poznańskiego festiwalu nie zabraknie filmów, które zgłębiają intymne historię oraz twórczość znanych osobowości ze świata sztuki. Kino dokumentalne pozwoli nam wspólnie zawędrować w obszary związane z filmem, muzyką, literaturą, sztuką performance’u, a także z teatrem. Poniżej przedstawiamy pięć tytułów, których nie możecie przegapić!

Śpieszymy do Was także ze wspaniałą wiadomością na temat rozwoju Millennium Docs Againt Gravity w Poznaniu. W trakcie tegorocznej edycji festiwalu, po raz pierwszy zostanie przyznana Nagroda Wolności ufundowana przez Miasto Poznań (The City Of Poznań Freedom Award). Z pośród filmów nominowanych do ogólnopolskiego konkursu, na gruncie lokalnym trzyosobowe Jury wyłoni zwycięski tytuł, który najwierniej broni fundamentów wolności, walcząc w swoim dokumentalnym przekazie o godność i prawa człowieka. Twórca lub twórczyni wygranego filmu otrzyma nagrodę o wysokości 3000€. Już niebawem ogłosimy nazwiska Jurorów, którzy będą towarzyszyć Wam podczas seansów w Kinie Muza.

Sprawdź ogłoszone już filmy, kolejne szczegóły programu festiwalu w Kinie Muza odsłonimy wkrótce.
Śledźcie nasz newsletter i szykujcie się na wspólne odkrywanie świata z bliska już w maju!

Filmy

reż. René Sascha Johannsen
Dania
2020
78’

reż. Tatia Skhirtladze, Anna Khazaradze
Austria, Gruzja, Serbia
2021
82’

reż. Evelyn Schels
Niemcy, Szwajcaria
2019
96’

reż. Jennifer Abbott
Kanada
2020
85’

reż. Rafael Lewandowski
Polska, Francja
2021
93’

reż. Lindstroem, Kristian Petri
Szwecja
2021
93’

reż. Milo Rau
Niemcy, Szwajcaria
2020
107’

reż. Jakub Drobczyński, Maciej Białoruski, Robert Rawłuszewicz
Polska
2021
110’

reż. Maite Alberdi
Hiszpania, Holandia, Niemcy, USA, Chile
2020
84’

reż. Mark Verkerk
Niderlandy
2020
61’

reż. Martin Páv
Czechy
2020
79’

reż. Gabriel Lobos
Paragwaj, Szwajcaria
2020
74’