Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu „JOHNNY” – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu "JOHNNY"

reż. Daniel Jaroszek | Polska 2022
10.03.2023
Kino Muza w Poznaniu to kino otwarte

Piątek |10 marca 2023 | godz. 11:00
Kino Muza | ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu
Bilety: 5 zł

W ramach projektu "KINO MUZA – KINO OTWARTE" zapraszamy na seans filmu "Johnny" 10 marca 2023 o godz. 11:00 w Kinie Muza w Poznaniu

Uczestnikom zapewnimy: audiosdeskrypcję, napisy dla niesłyszących, tłumacza PJO na żywo oraz przyjazną atmosferę kina studyjnego. Chcemy Was zaprosić do kinoterapii.

Po seansie zapraszamy widzów na spotkanie z Julia Bilarzewską - psychologiem, na którym wspólnie porozmawiamy o emocjach, ważnych tematach i wrażeniach jakie film wywarł na oglądających. Ta wizyta w kinie to coś więcej niż seans filmowy. Julia Bilarzewska to psycholożka, seksuolożka i edukatorka, która kocha kino i często używa filmu w swojej praktyce zawodowej.

Kinoterapia, który łączy teoretycznie odległe obszary: psychologię i oglądanie filmów. Dla wielu film to rozrywka, w trakcie której przeżywamy rozmaite emocje: śmiejemy się, wzruszamy lub odczuwamy strach. Jednak dla psychologów filmoterapia to skuteczne narzędzie psychoterapeutyczne i punkt wyjścia do analizy własnych emocji i zachowań. Proponujemy widzom cykl specjalnie dobranych filmów fabularnych i dokumentalnych, po których odbędzie się moderowana rozmowa z psychologiem. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego ks. Jana Kaczkowskiego, Patryka – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego księdza . Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z dużą dawką dobrego humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Filmy
W górnej części plakatu duży napis z tytułem oraz mniejsze z informacjami, na dole kadr z filmu z dwójką głównych aktorów.
10.03.2023 11:00
Sala 1

Johnny | Seans w pełni dostępny

reż. Daniel Jaroszek
Polska
2022
119’

Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące