Wiemy, co gramy
MENU
ONLY THE ANIMALS

Tylko zwierzęta nie błądzą

reż. Dominik Moll
Francja, Niemcy
2019
116’

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.

Trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka.

Każda z postaci ma coś na sumieniu, najwyraźniej nie chcąc dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

Nowy film cenionego europejskiego reżysera Dominika Molla oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colina Niela wydanej w 2017 roku. Struktura Tylko zwierzęta nie błądzą może budzić skojarzenia z Rashomonem Akiry Kurosawy. Prezentując kolejne punkty widzenia na fabularną tajemnicę, Moll umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę.

Głos prasy

Na tyle intrygujący, że pozostaniesz w niepewności aż do ostatniego momentu

Hollywood Reporter

Świeża i przemyślana refleksja na temat współczesnego życia

Backseat Mafia

Zachęca do zanurzenie się w tajemnicy i udania na prawdziwą filmową przejażdżkę

Variety

Ostry i fascynujący. Dominik Moll osiąga ten efekt, flirtując ze stylem znanym z Rashomona

Screen International
Zwiastun
Jeszcze dziś
14:00 SALA 1 Palm Springs Żyj, jakby jutra nie było! Palm Springs to komedia idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.
14:30 SALA 1 Szczęściara Niezwykle pogodna i nieoczywista historia rudowłosej dziewczynki, która wbrew wszelkim oczekiwaniom nie załamuje się po stracie siostry i niezłomnie dąży do tego, aby przywrócić...
15:00 SALA 1 Słudzy Osadzony w realiach zimnej wojny, pasjonujący czarny kryminał opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak...
16:00 SALA 1 Sound of Metal Jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezp...
16:45 SALA 1 Obiecująca. Młoda. Kobieta. Po tym jak tragiczne wydarzenia przekreśliły przyszłość Cassandry, młoda kobieta szuka zemsty na tych, którzy stają jej na drodze.
17:00 SALA 1 Ściana Cieni Rodzina nepalskich Szerpów, łamie tabu i wraz z wybitnymi europejskimi alpinistami bierze udział w himalajskiej wyprawie na Kumbhakarnę, świętą górę Szerpów.
18:30 SALA 1 Amonit Anglia, rok 1840. Mary Anning jest paleontologiem i kolekcjonuje skamieliny. Aby utrzymać siebie i chorą matkę sprzedaje je turystom. Pewnego dnia jeden z turystów, Roderick Mur...
19:00 SALA 1 Niepamięć Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji.
19:15 SALA 1 ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA Poetycki, surrealny, przede wszystkim jednak nostalgiczny i pełen empatii dla wszystkiego, co przemijające, ułomne i ulotne.Działa niczym magiczne zaklęcie mające moc przenoszen...
21:00 SALA 1 Obiecująca. Młoda. Kobieta. Po tym jak tragiczne wydarzenia przekreśliły przyszłość Cassandry, młoda kobieta szuka zemsty na tych, którzy stają jej na drodze.
21:15 SALA 1 Sound of Metal Jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezp...
21:15 SALA 1 Palm Springs Żyj, jakby jutra nie było! Palm Springs to komedia idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.
Gramy!

BUDDYJSKIE KARAOKE

reż. Thomas Balmès