Wiemy, co gramy
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną

Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną - okładka
reż. David Lynch
USA
1992
134’
Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną - okładka

Kojarzysz serial MIASTECZKO TWIN PEAKS nakręcony przez Davida Lyncha? Reżyser postanowił przenieść kultowych bohaterów na wielki ekran. Film TWIN PEAKS: OGNIU KROCZ ZE MNĄ daje widzom możliwość ponownie wejść w niepokojącą aurę serii telewizyjnej. Pełnometrażowe działo zostało nagrodzone m.in. na festiwalu Film Independent oraz rozdaniu Saturnów za najlepszą muzykę.

Akcja filmu ma miejsce jeszcze przed wydarzeniami, które dzieją się w serialu. Rozpoczyna się w momencie, kiedy dwaj agencji FBI – Chester Desmond (Chris Isaak) i Sam Stanley (Kiefer Sutherland) prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa Theresy Banks. Kiedy Desmond zaczyna łapać trop i odnajdywać kolejne poszlaki, znika bez śladu. Filmowy rok później poznajemy nastolatkę z miasteczka Twin Peaks – Laurę Palmer (Sheryl Lee). Laura jest uzależniona od narkotyków i spotyka się jednocześnie z dwoma chłopakami: Bobbym Briggsem (Dana Ashbrook) oraz z motocyklistą Jamesem Hurleyem (James Marshall). Jej życie zaczyna jeszcze bardziej się komplikować, kiedy zaczyna nachodzić ją tajemniczy i groźny mężczyzna. Laura coraz bardziej obawia się o swoje bezpieczeństwo…

Zwiastun

Nagrody
20/20 Awards 2013
Najlepsza oryginalna muzyka
Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA 1993
Najlepsza muzyka
Brit Awards 1991
Najlepszy Soundtrack
Film Independent Spirit Awards 1993
Najlepszy oryginalny scenariusz

Kadry

Jeszcze dziś

Chrzciny - kadr 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Chrzciny Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci.
Simona - kadr 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Simona Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków?
Słoń - kadr 14:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Silent Twins - kadr 15:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Silent Twins Historia buntu czy ekscentrycznej zabawy, która wymknęła się spod kontroli? A może studium toksycznej miłości, tak silnej, że świat zewnętrzny przestaje mieć znaczenie.
Jednym głosem - kadr 15:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jednym głosem Historia, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood- Weinsteina.
Moonage daydream - kadr 16:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Moonage daydream Geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów.
Na pełny etat - kadr 17:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Na pełny etat Niepewność jutra, niestabilny rynek pracy, społeczne niepokoje, brak bezpieczeństwa socjalnego. Przejmująco prawdziwa opowieść o życiu w czasach kryzysu.
Do ostatniej kości - kadr 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Kociarze - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kociarze Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.
Słoń - kadr 19:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Jednym głosem - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jednym głosem Historia, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood- Weinsteina.
Do ostatniej kości - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Lombard - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Lombard Poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym.
Gramy!
Przytul mnie. Poszukiwacze miodu
reż. Anna Błaszczyk