Świat, który nadejdzie – Kino Muza
Wiemy, co gramy
THE WORLD TO COME

Świat, który nadejdzie

Świat, który nadejdzie - okładka
reż. Mona Fastvold
USA
2020
98’
Świat, który nadejdzie - okładka

Stan Nowy Jork, lata 50. XIX wieku. Abigal (Katherine Waterson) mieszka na odludnej farmie z mężem Dyerem (Casey Affleck). Spokojne życie odlicza porami roku i zapiskami w dzienniku. Gdy nadchodzi wiosna, Abigail poznaje Tallie (Vanessa Kirby), która wprowadza się wraz z mężem Finneyem (Christopher Abbot) na sąsiednią farmę. Dwie kobiety nawiązują nieśmiałą relację, wypełniającą powoli pustkę w ich życiu, o której wcześniej nie miały pojęcia.

Intymność i namiętne oddanie między kobietami rośnie wraz ze świadomością, w jakiej znalazły się sytuacji. Obaj mężowie na intensywność między żonami reagują w różny sposób. Dyer wycofuje się ze swoimi zranionymi uczuciami, podczas gdy mściwy Finney postanawia odsunąć Tallie od Abigail. Ta zrozpaczona i zdeterminowana rusza za Tallie.

Film prezentowany był w konkursie głównym na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji. W jednej z festiwalowych recenzji zauważono, że Świat, który nadejdzie to nie tylko opowieść o bliskości z poruszającymi kreacjami aktorskimi. To również złożony obraz o izolacji, nie tylko kobiet, uwięzionych na odludnej farmie, ale i mężczyzn obarczonych oczekiwaniami społecznymi, bezlitosnymi żywiołami i niezrozumieniem wewnętrznego życia ich żon. Choć film skupia się w dużej mierze na bliskości między dwiema bohaterkami, ukazuje również trudną sytuację mężczyzn. Abigail i Tallie zostały wychowane tak, że niewiele oczekują od życia poza rozczarowaniem. Dla mężczyzn natomiast, odkrycie, że przestrzeganie wszystkich właściwych reguł ściśle skodyfikowanego świata może nie zagwarantować im szczęścia, miłości, ani nawet szacunku ich kobiet, wydaje się bolesnym zaskoczeniem.

Głos prasy

Hipnotyzujący film. Zachwycająca opowieść o miłości
Indiewire
Zachwycająco piękne Love Story
the guardian
Znakomity. Liryczne odkrywanie kobiecego pożądania
Variety

Zwiastun

Nagrody
Stockholm Film Festival 2020
Najlepsza aktorka
MFF w Wenecji 2020
Nagroda dla reżyserki
La Roche-sur-Yon International Film Festival 2020
Nagroda dla reżyserki

Jeszcze dziś

Ojczyzna - kadr 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ojczyzna Opowieść o relacjach między Mannem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, a jego córką Eriką, aktorką i pisarką. Akcja rozgrywa się w szczytowym okresie zimnej wojny.
Historie równoległe - kadr 14:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Historie równoległe Pisarka odkrywa trójkąt miłosny rodzący się między braćmi, a tajemniczą Anną. Wirtuozersko poprowadzona historia miłosnego trójkąta, który staje się obsesją znakomitej pisarki.
Kandydaci Śmierci - kadr 14:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kandydaci Śmierci Trzech chłopaków wraz z tatą jednego z nich od 15 lat co roku wyjeżdża wspólnie na wakacje, by nakręcić kolejny horror w niezwykłych plenerach i tajemniczych miejscach Polski.
O czym sobie nie mówimy - kadr 15:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 O czym sobie nie mówimy Pasjonująca opowieść o związkach, o tajemnicach, tłumionych emocjach i niebezpiecznych pragnieniach.
Historie równoległe - kadr 16:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Historie równoległe Pisarka odkrywa trójkąt miłosny rodzący się między braćmi, a tajemniczą Anną. Wirtuozersko poprowadzona historia miłosnego trójkąta, który staje się obsesją znakomitej pisarki.
Pejzaż w kolorze sepii - kadr 16:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pejzaż w kolorze sepii Japońsko-polska produkcja na podstawie głośnej powieści Ishiguro, laureata Nagrody Nobla Film jest pełną napięcia i niedopowiedzeń opowieścią o rodzinnych sekretach.
Odyseja - kadr 17:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Odyseja Opowieść o podróży Odyseusza, króla Itaki, który musi stawić czoła licznym wyzwaniom próbując wrócić do domu po wojnie trojańskiej.
Big Shark | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Big Shark | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH NAJNOWSZY FILM TOMMY’EGO WISEAU, TWÓRCY „THE ROOM”, PREMIEROWO W POLSCE!
Savage House - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Savage House Czarna komedia osadzona w XVIII wieku. Akcja rozgrywa się w Anglii, na tle ogromnej epidemii ospy oraz powstania jakobickiego.
Historie równoległe - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Historie równoległe Pisarka odkrywa trójkąt miłosny rodzący się między braćmi, a tajemniczą Anną. Wirtuozersko poprowadzona historia miłosnego trójkąta, który staje się obsesją znakomitej pisarki.
O czym sobie nie mówimy - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 O czym sobie nie mówimy Pasjonująca opowieść o związkach, o tajemnicach, tłumionych emocjach i niebezpiecznych pragnieniach.
Kandydaci Śmierci - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kandydaci Śmierci Trzech chłopaków wraz z tatą jednego z nich od 15 lat co roku wyjeżdża wspólnie na wakacje, by nakręcić kolejny horror w niezwykłych plenerach i tajemniczych miejscach Polski.
Gramy!
Śmiertelnie proste
reż. Joel Coen, Ethan Coen
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące