Wiemy, co gramy
MENU

Spotlight: Piotr Bosacki

reż. Piotr Bosacki
Polska

66’

Piotr Bosacki ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykłada na uczelni macierzystej (obecnie UAP) w Katedrze Intermediów. Współtworzył grupę artystyczną PENERSTWO. Zajmuje się sztukami wizualnymi (zwłaszcza filmem animowanym), kompozycją muzyczną i literaturą. Opublikował Urządzenie elementów (2012) pracę teoretyczną na temat dzieła sztuki jako konstrukcji językowej.

Filmy Piotra Bosackiego buduje własną, wyjątkową specyfikę: jego potrzeba analizy rzeczywistości i skupienie się na strukturze, a także obecność narracji zbudowanej przez samego autora tworzy kino, które dzieli się z nami wiedzą, ale też personalnym doświadczeniem. Wykorzystując proste elementy naszego codziennego świata często odwołuje się do geometrii, matematyki czy fizyki, próbując nie tyle objaśniać świat, co poznawać go razem z widzem.

Zestaw filmowy + Q&A

01. Drakula (Dracula)
Polska 2011. Animacja. 10′. Reżyseria: Piotr Bosacki
02. Dzięki uprzejmości artysty
Polska 2016. Animacja. 10′. Reżyseria: Piotr Bosacki
03. Die Kunst der Animation
Polska 2018. Animacja. 10′. Reżyseria: Piotr Bosacki
04. Film o kostuchu (The Grimbones)
Polska 2008. Animacja. 3′. Reżyseria: Piotr Bosacki
05. Rzeczy oczywiste
Polska 2013. Animacja. 10′. Reżyseria: Piotr Bosacki
06. Szechina (Shekhinah)
Polska 2010. Animacja. 11′. Reżyseria: Piotr Bosacki
07. Umiłowanie życia (To Love Life)
Polska 2011. Animacja. 12′. Reżyseria: Piotr Bosacki

Zwiastun
Kadry
Jeszcze dziś
15:15 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:00 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
17:30 SALA 1 Wszystko zostaje w rodzinie Pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów. Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone.
19:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
19:30 SALA 1 Przystanek Ziemia Debiutująca ukraińska reżyserka Kateryna Hornostaj przedstawia głęboko osobistą, zjawiskową i poetyczną opowieść o odkrywaniu siebie i cierpliwości, jakiej to wymaga.
20:00 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:30 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:45 SALA 1 Wszystkie nasze strachy Oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności...
Gramy!

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

reż. Wes Anderson