Wiemy, co gramy

Spotlight: Piotr Bosacki

Spotlight: Piotr Bosacki - okładka
reż. Piotr Bosacki
Polska

66’
Spotlight: Piotr Bosacki - okładka

Piotr Bosacki ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykłada na uczelni macierzystej (obecnie UAP) w Katedrze Intermediów. Współtworzył grupę artystyczną PENERSTWO. Zajmuje się sztukami wizualnymi (zwłaszcza filmem animowanym), kompozycją muzyczną i literaturą. Opublikował Urządzenie elementów (2012) pracę teoretyczną na temat dzieła sztuki jako konstrukcji językowej.

Filmy Piotra Bosackiego buduje własną, wyjątkową specyfikę: jego potrzeba analizy rzeczywistości i skupienie się na strukturze, a także obecność narracji zbudowanej przez samego autora tworzy kino, które dzieli się z nami wiedzą, ale też personalnym doświadczeniem. Wykorzystując proste elementy naszego codziennego świata często odwołuje się do geometrii, matematyki czy fizyki, próbując nie tyle objaśniać świat, co poznawać go razem z widzem.

Zestaw filmowy + Q&A

01. Drakula (Dracula)
Polska 2011. Animacja. 10′. Reżyseria: Piotr Bosacki
02. Dzięki uprzejmości artysty
Polska 2016. Animacja. 10′. Reżyseria: Piotr Bosacki
03. Die Kunst der Animation
Polska 2018. Animacja. 10′. Reżyseria: Piotr Bosacki
04. Film o kostuchu (The Grimbones)
Polska 2008. Animacja. 3′. Reżyseria: Piotr Bosacki
05. Rzeczy oczywiste
Polska 2013. Animacja. 10′. Reżyseria: Piotr Bosacki
06. Szechina (Shekhinah)
Polska 2010. Animacja. 11′. Reżyseria: Piotr Bosacki
07. Umiłowanie życia (To Love Life)
Polska 2011. Animacja. 12′. Reżyseria: Piotr Bosacki

Zwiastun

Kadry

Jeszcze dziś

Śubuk - kadr 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Śubuk Historia  matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.
Pięć diabłów - kadr 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pięć diabłów To prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.
Kociarze - kadr 15:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kociarze Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.
Śubuk - kadr 16:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Śubuk Historia  matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.
Słoń - kadr 16:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Kobieta na dachu - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta na dachu Poruszający film stworzony przez kobiety, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank.
Moonage daydream - kadr 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Moonage daydream Geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów.
Nitram - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Nitram Thriller psychologiczny z domieszką czarnego humoru i szczyptą surrealizmu – ekscentryczne, zwodnicze kino, precyzyjnie zmierzające do mocnego finału.
Aftersun - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Aftersun Jedno z największych olśnień tegorocznych festiwali, pokazywany i nagradzany od Cannes aż do Toronto. Czuły, zabawny, wzruszający i chwytający za serce film.
Biały szum - kadr 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Biały szum Zabawny, przerażający, liryczny, absurdalny, a zarazem zwyczajny i apokaliptyczny Biały szum opowiada o wysiłkach współczesnej amerykańskiej rodziny.
Kobieta na dachu - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta na dachu Poruszający film stworzony przez kobiety, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank.
Do ostatniej kości - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Gramy!
Śubuk
reż. Jacek Lusiński