Wiemy, co gramy

Spotlight: Kino Rebelde

Spotlight: Kino Rebelde - okładka

66’
Spotlight: Kino Rebelde - okładka

Kino Rebelde to agencja zajmująca się dystrybucją i sprzedażą filmów oraz strategiami festiwalowymi, stworzona przez Maríę Verę w 2017 roku. Agencja skupia się na promocji kina dokumentalnego oraz eksperymentalnych i hybrydowych narracjach. Jej działalność opiera się na dystrybucji kilku filmów rocznie. Kino Rebelde jest agencją butikową, tworzącą unikalną strategię dla każdego z filmów, biorąc pod uwagę jego charakterystykę, potencjał rynkowy, niszę, oraz formalne i alternatywne rozwiązania. Agencja miała swoje początki w Madrycie, ale podobnie jak jej filmy, jest to projekt nomadyczny. W ostatnich latach María przemieszczała się pomiędzy Lisboną, Belgradem oraz Hanoi i zamierza nadal podróżować.

Kluczowym przesłaniem obecnym w selekcji Kino Rebelde jest zdumiewająca chęć patrzenia poza, ponad i pomiędzy – wszędzie tam gdzie ludzki wzrok zerka niechętnie. Odkrywamy historie urbane w piękny język wizualny, pozwalające nam wziąć oddech i pomyśleć o niuansach naszej egzystencji. Nie boją się kwestionować naszego zachowania, wytykać błędów, poszukiwać tożsamości czy angażować się politycznie, pamiętają o subtelnej poetyce ukrytej w sztuce tworzenia filmów.

Zestaw filmowy + Q&A

01. Café De Kinema
Argentyna, Japonia 2021. Dokument. 9′. Reżyseria: Sol Miraglia
02.
PLAYBACK (PLAYBACK. ENSAYO DE UNA DESPEDIDA)
Argentyna 2019. Dokument. 14′. Reżyseria: Agustina Comedi
03. Notes, Imprints (On Love): Part I

USA, Ekwador 2020. Dokument. 19′. Reżyseria: Alexandra Cuesta
04. Under the White Mask: The Film That Haesaerts Could Have Made

Belgia 2020. Eksperyment. 9′. Reżyseria: Matthias De Groof
05. Estereotipia (Stereotypy)

Hiszpania 2019. Dokument. 15′. Reżyseria: Inés Espinosa

Zwiastun

Kadry

Jeszcze dziś

Śubuk - kadr 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Śubuk Historia  matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.
Pięć diabłów - kadr 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pięć diabłów To prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.
Kociarze - kadr 15:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kociarze Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.
Śubuk - kadr 16:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Śubuk Historia  matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.
Słoń - kadr 16:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Kobieta na dachu - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta na dachu Poruszający film stworzony przez kobiety, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank.
Moonage daydream - kadr 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Moonage daydream Geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów.
Nitram - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Nitram Thriller psychologiczny z domieszką czarnego humoru i szczyptą surrealizmu – ekscentryczne, zwodnicze kino, precyzyjnie zmierzające do mocnego finału.
Aftersun - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Aftersun Jedno z największych olśnień tegorocznych festiwali, pokazywany i nagradzany od Cannes aż do Toronto. Czuły, zabawny, wzruszający i chwytający za serce film.
Biały szum - kadr 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Biały szum Zabawny, przerażający, liryczny, absurdalny, a zarazem zwyczajny i apokaliptyczny Biały szum opowiada o wysiłkach współczesnej amerykańskiej rodziny.
Kobieta na dachu - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta na dachu Poruszający film stworzony przez kobiety, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank.
Do ostatniej kości - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Gramy!
Edward Nożycoręki
reż. Tim Burton