Wiemy, co gramy
MENU

Spotlight: Kino Rebelde


66’

Kino Rebelde to agencja zajmująca się dystrybucją i sprzedażą filmów oraz strategiami festiwalowymi, stworzona przez Maríę Verę w 2017 roku. Agencja skupia się na promocji kina dokumentalnego oraz eksperymentalnych i hybrydowych narracjach. Jej działalność opiera się na dystrybucji kilku filmów rocznie. Kino Rebelde jest agencją butikową, tworzącą unikalną strategię dla każdego z filmów, biorąc pod uwagę jego charakterystykę, potencjał rynkowy, niszę, oraz formalne i alternatywne rozwiązania. Agencja miała swoje początki w Madrycie, ale podobnie jak jej filmy, jest to projekt nomadyczny. W ostatnich latach María przemieszczała się pomiędzy Lisboną, Belgradem oraz Hanoi i zamierza nadal podróżować.

Kluczowym przesłaniem obecnym w selekcji Kino Rebelde jest zdumiewająca chęć patrzenia poza, ponad i pomiędzy – wszędzie tam gdzie ludzki wzrok zerka niechętnie. Odkrywamy historie urbane w piękny język wizualny, pozwalające nam wziąć oddech i pomyśleć o niuansach naszej egzystencji. Nie boją się kwestionować naszego zachowania, wytykać błędów, poszukiwać tożsamości czy angażować się politycznie, pamiętają o subtelnej poetyce ukrytej w sztuce tworzenia filmów.

Zestaw filmowy + Q&A

01. Café De Kinema
Argentyna, Japonia 2021. Dokument. 9′. Reżyseria: Sol Miraglia
02.
PLAYBACK (PLAYBACK. ENSAYO DE UNA DESPEDIDA)
Argentyna 2019. Dokument. 14′. Reżyseria: Agustina Comedi
03. Notes, Imprints (On Love): Part I

USA, Ekwador 2020. Dokument. 19′. Reżyseria: Alexandra Cuesta
04. Under the White Mask: The Film That Haesaerts Could Have Made

Belgia 2020. Eksperyment. 9′. Reżyseria: Matthias De Groof
05. Estereotipia (Stereotypy)

Hiszpania 2019. Dokument. 15′. Reżyseria: Inés Espinosa

Zwiastun
Kadry
Jeszcze dziś
15:15 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:00 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
17:30 SALA 1 Wszystko zostaje w rodzinie Pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów. Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone.
19:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
19:30 SALA 1 Przystanek Ziemia Debiutująca ukraińska reżyserka Kateryna Hornostaj przedstawia głęboko osobistą, zjawiskową i poetyczną opowieść o odkrywaniu siebie i cierpliwości, jakiej to wymaga.
20:00 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:30 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:45 SALA 1 Wszystkie nasze strachy Oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności...
Gramy!

Nie patrz w górę

reż. Adam McKay