Wiemy, co gramy
MENU
SCANDAL

SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY

reż. Bartosz Paduch
Polska
2020
70’
W repertuarze
24.10 Jutro
16:45 Sala 1 Kup bilet Kup bilet
27.10 wtorek
15:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
17:30 Sala 1 Kup bilet Kup bilet
28.10 środa
19:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
29.10 czwartek
21:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV  i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.

Na ich pierwszą płytę – Skandal – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych.

Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie?

Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

Głos prasy

Jest podobny do swoich bohaterów. Narracja ma odpowiednie flow, opisywane wydarzenia właściwą dynamikę, a wszystko to jest okraszone brudem lat 90. oraz pełną szczerością

Bliżej Ekranu

To film, na który powinniście się wybrać do kina, będzie to nostalgiczny powrót do czasów młodości

Pełna sala

Tu nie ma miejsca na ściemy i gładkie słowa

FilmWeb
Zwiastun
Gramy!

POGRZEB STALINA

reż. Siergiej Łoźnica