Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok IV – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok IV

Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok IV - okładka

89’
Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok IV - okładka

Kwiaty nizin (Prairie Flowers)
Meksyk, 2022, 19 min
Reżyseria: Mariana X. Rivera
Szwaczki z miasta Suljaa w Meksyku tworzą wyjątkową, momentami mistyczną, wspólnotę, która ma już dość wszechobecnej przemocy mężczyzn i ich bezkarności.

Silos (Budapest Silo)
Holandia, Węgry, Portugalia, Belgia, 2022, 24 min
Reżyseria: Zsófia Paczolay, Nora Ananyan
József pracuje w olbrzymim młynie już od ponad 30 lat. Chociaż nabawił się choroby płuc nie jest w stanie uwolnić się z tego hipnotycznego mikrokosmosu.

Kosmiczna ekspedycja na zakupy (Blush – An Extraordinary Voyage)
Finlandia, 2022, 15 min
Reżyseria: Iiti Yli-Harja
W tej szalonej, pełnej humoru animacji pierwsze publiczne pokazanie się bohatera w pełnym, pięknym make-upie, o czym od dawna marzył, staje się wyprawą w kosmos.

Garstka ziemi (Handful of Dirt)
Polska, 2023, 13 min
Reżyseria: Izabela Zubrycka
Halina jest jedną z ostatnich ludowych śpiewaczek na Podlasiu specjalizujących się w pieśniach żałobnych. Z kolei jej syn Andrzej jest grabarzem.

Mały chłopiec (Little Boy)
Polska, Francja, 2023, 17 min
Reżyseria: Sophie Horry
Film jest francusko-polską koprodukcją wyreżyserowaną przez Sophie Horry, która w naturalistyczny sposób odsłania intymność własnej rodziny.

Kadry

Jeszcze dziś

Młoda dziewczyna ćwiczy uderzenie bokserskie ze swoim kolegą. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Georgie ma się dobrze Nagrodzony na Sundance debiut Charlotte Regan to szalona historia przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.
Kadr z przednich siedzeń samochodu, kierowca rozmawia z kobietą. 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Limbo Limbo to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny portret codziennego rasizmu, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii.
Prace przy sprzątaniu więziennej przestrzeni. 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Skazani na Shawshank Skazany na dożywocie Red (Morgan Freeman) doskonale zna więzienie Shawshank. Nowy więzień Andy (Tim Robbins) przynosi nadzieję i odmianę wszystkim więźniom.
Dwóch pracowników straży granicznej na tle samochodu. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Zielona Granica opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.
Dwóch pracowników straży granicznej na tle samochodu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Green Border Follows a family of Syrian refugees, an English teacher from Afghanistan and a border guard. They all meet on the Polish-Belarusian border during the most recent humanitarian cr...
Gramy!
Wojny jednorożców
reż. Alberto Vázquez
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące