Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok III – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok III

Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok III - okładka

81’
Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok III - okładka

Budząc się w ciszy (Waking up in silence)
Niemcy, Ukraina, 2022, 18 min
Reżyseria: Daniel Asadi Faezi, Mila Zhluktenko
Kiedyś były to koszary Wehrmachtu, teraz to miejsce służy jako schronienie dla osób uciekających z Ukrainy przed wojną. Jaka przyszłość ich czeka?

Niedźwiedź (Bear)
Szwajcaria, 2022, 19 min
Reżyseria: Morgane Frund
Gdzie leży granica tego, co wolno mężczyźnie w patriarchalnym społeczeństwie? Szeroka dyskusja pomiędzy autorką filmu i zleceniodawcą.

Płomienne głosy (Ardent Other)
Francja, 2022, 16 min
Reżyseria: Alice Brygo
W tej minimalistycznej, przypominającej sen, animacji dokumentalnej nic nie jest jednoznaczne. Jakie emocje wzbudził słynny płonący dach we Francji?

Jeszcze mnie nie znasz (Getting To Know You)
Polska, 2023, 30 min
Reżyseria: Joanna Krzyżewska
Para, zaskoczona wiadomością o ciąży, postanawia uwiecznić ten czas w życiu. Codzienne sytuacje ukazują dynamikę ich relacji.

Kadry

Jeszcze dziś

Młoda dziewczyna ćwiczy uderzenie bokserskie ze swoim kolegą. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Georgie ma się dobrze Nagrodzony na Sundance debiut Charlotte Regan to szalona historia przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.
Kadr z przednich siedzeń samochodu, kierowca rozmawia z kobietą. 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Limbo Limbo to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny portret codziennego rasizmu, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii.
Prace przy sprzątaniu więziennej przestrzeni. 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Skazani na Shawshank Skazany na dożywocie Red (Morgan Freeman) doskonale zna więzienie Shawshank. Nowy więzień Andy (Tim Robbins) przynosi nadzieję i odmianę wszystkim więźniom.
Dwóch pracowników straży granicznej na tle samochodu. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Zielona Granica opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.
Dwóch pracowników straży granicznej na tle samochodu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Green Border Follows a family of Syrian refugees, an English teacher from Afghanistan and a border guard. They all meet on the Polish-Belarusian border during the most recent humanitarian cr...
Gramy!
Green Border
reż. Agnieszka Holland
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące