Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok III – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok III

Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok III - okładka

81’
Konkurs Filmów Krótkometrażowych blok III - okładka

Budząc się w ciszy (Waking up in silence)
Niemcy, Ukraina, 2022, 18 min
Reżyseria: Daniel Asadi Faezi, Mila Zhluktenko
Kiedyś były to koszary Wehrmachtu, teraz to miejsce służy jako schronienie dla osób uciekających z Ukrainy przed wojną. Jaka przyszłość ich czeka?

Niedźwiedź (Bear)
Szwajcaria, 2022, 19 min
Reżyseria: Morgane Frund
Gdzie leży granica tego, co wolno mężczyźnie w patriarchalnym społeczeństwie? Szeroka dyskusja pomiędzy autorką filmu i zleceniodawcą.

Płomienne głosy (Ardent Other)
Francja, 2022, 16 min
Reżyseria: Alice Brygo
W tej minimalistycznej, przypominającej sen, animacji dokumentalnej nic nie jest jednoznaczne. Jakie emocje wzbudził słynny płonący dach we Francji?

Jeszcze mnie nie znasz (Getting To Know You)
Polska, 2023, 30 min
Reżyseria: Joanna Krzyżewska
Para, zaskoczona wiadomością o ciąży, postanawia uwiecznić ten czas w życiu. Codzienne sytuacje ukazują dynamikę ich relacji.

Kadry

Jeszcze dziś

Dwie przyjaciółki leżą na śniegu. 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta z… Nowy film duetu Małgorzata Szumowska i Michał Englert, czuła opowieść o walce o siebie, ale też o pięknie prawdziwej bliskości.
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Mężczyzna czytający książkę na łóżku przy nocnej lampce. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Perfect Days Medytacja nad prostotą i pięknem życia. Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienn...
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Kobieta i mężczyzna prowadzą spokojną rozmowę w domu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pamięć Sylvia pracownik socjalny, prowadzi uporządkowane życie, córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul.
Gramy!
Bękart
reż. Nikolaj Arcel
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące