Wiemy, co gramy
MENU
THE GODDESS OF FORTUNE

SEKRET BOGINI FORTUNY

reż. Ferzan Özpetek
Włochy
2019
114’
W repertuarze
24.10 Jutro
16:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
26.10 poniedziałek
16:15 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
27.10 wtorek
21:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
28.10 środa
15:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
29.10 czwartek
17:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet

Nowy film reżysera Mine vaganti. O miłości i makaronach to przejmująca i zabawna opowieść o niespodziewanej drugiej szansie, produkcja nominowaną w czterech kategoriach do najważniejszych włoskich nagród filmowych.

Annamaria, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi zostać w szpitalu. A to może być dopiero początek kłopotów ze zdrowiem.

Annamaria decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół – Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę.

W Sekret bogini Fortuny pochodzący z Turcji reżyser wraca do tematów, które sygnalizował w swoich poprzednich filmach. Przedstawiona przez Özpetka historia relacji pomiędzy mężczyznami łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage’u, który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla jedynie włoską elegancję.

 

Głos prasy

Historia składająca się z pełnych ciepła i odkupienia momentów

Hollywood Reporter

Znakomite role aktorek reprezentujących różne pokolenia - młodziutkiej Sary Cioccy i 76-letniej Barbary Alberti

Universal Movies

Özpetek nakręcił film, który stanowi summę jego kina

der Zweifel
Zwiastun
Gramy!

TRUMAN CAPOTE. WYSŁUCHANE MODLITWY

reż. Ebs Burnough