Rethink / Rebuild: Wolność Ruchu – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Rethink / Rebuild: Wolność Ruchu

Kadr przedstawia dużą ilość psów a przed nimi młody chłopak.

87’
Grafika do wydarzenia z pokazem krótkich metraży.

Rethink / Rebuild to twórczo-edukacyjny projekt realizowany przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, który kładzie nacisk na międzykulturowe wartości i wypracowywanie wspólnych, opartych na demokratyzacji kultury i tolerancji perspektyw przyszłości. Wydarzenia obejmujące pokazy filmowe, warsztaty oraz dyskusje odbywać się będą w Poznaniu oraz w Berlinie.

Kino Muza będzie pierwszym miejscem, w którym zaprezentowany zostanie program filmów krótkometrażowych stworzony we współpracy z filmowcem i selekcjonerem Ygorem Gamą, przez wiele lat współodpowiedzialnym m.in. za sekcję Generation przy Berlinale. Rethink / Rebuild: Wolność Ruchu skupiać się będzie na kwestii ruchu społecznego, napływów i odpływów migracyjnych oraz imperatywnej kwestii tożsamości społecznej. Filmowe obrazy zaprezentują dosłowne i metaforyczne wędrówki, które dotykają nas bez względu na pochodzenie, warunki ekonomiczne i środowiskowe. Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób zanurzenie w tym wszechobecnym ruchu wpływa na nas, nasze ciała i poczucie tożsamości na różnych płaszczyznach.

Stawiając na dostępność i wolność kultury, program dostosowany został także dla osób głuchych i niedosłyszących, dzięki współpracy z Martą Jaroń, tłumaczką Polskiego Języka Migowego, związaną z organizacją Deaf Respect.

WSTĘP WOLNY

filmy w programie:
Lapso Fiction by Caroline Cavalcanti with Beatriz Oliveira, Juan Queiroz, Dora Rosa, Thayanne Lima – Brazil – 25” – Deafness & Sign Language.
Mutts / Clebs – by Halima Ouardiri – Experimental/Doc – Canada / Morocco, 17 min – Colonialism
Terra Mater – by Kantarama Gahigiri with Cheryl Isheja – Performance/Doc – Rwanda – 10 min – Colonialism
And me, I am dancing too – by Mohammad Valizadegan, Hybrid – Iran 21min.- Dictatorship & Gender
Selva – Fiction – by Sofía Quirós Ubeda – Costa Rica, 17” – Emigration

Kadry

Jeszcze dziś

Dwie przyjaciółki leżą na śniegu. 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta z… Nowy film duetu Małgorzata Szumowska i Michał Englert, czuła opowieść o walce o siebie, ale też o pięknie prawdziwej bliskości.
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Mężczyzna czytający książkę na łóżku przy nocnej lampce. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Perfect Days Medytacja nad prostotą i pięknem życia. Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienn...
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Kobieta i mężczyzna prowadzą spokojną rozmowę w domu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pamięć Sylvia pracownik socjalny, prowadzi uporządkowane życie, córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul.
Gramy!
Za duży na bajki 2
reż. Kristoffer Rus
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące