Wiemy, co gramy
Awarded Short Films - part II

Pokaz krótkich filmów nagrodzonych - cz. II

Pokaz krótkich filmów nagrodzonych - cz. II - okładka

W repertuarze

Pokaz krótkich filmów nagrodzonych - cz. II - okładka

Przed nami kolejne wspaniałe święto animacji. 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR odbędzie się w dniach 8-15 Lipca 2022 w Poznaniu.

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych to wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi krótkimi animowanymi produkcjami z całego świata, wyłonionymi przez Komisję Selekcyjną spośród niemal 1000 napływających co roku zgłoszeń.

KONKURS MIĘDZYNARODOWY KRÓTKOMETRAŻOWY      

 • Grand Prix – Złoty Pegaz: 45 000 PLN
 • II Nagroda – Srebrny Pegaz: 12 000 PLN
 • III Nagroda – Brązowy Pegaz – Nagroda Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych: 6 000 PLN
 • Nagroda za Najlepszy Film Muzyczny / Muzykę: 4 000 PLN
 • Nagroda Specjalna za Najlepszy Film Studencki: 1 000 PLN
 • Nagroda Publiczności za Najlepszy Film Krótkometrażowy

KONKURS ANIMOWANYCH SERIALI

 • Nagroda dla Najlepszego Serialu Animowanego: 5 000 PLN
 • Wyróżnienie dla Serialu Animowanego
 • Nagroda Publiczności za Najlepszy Serial Animowany

NAGRODY SPECJALNE

 • Nagroda specjalna im. Wojciecha Juszczaka za Szczególne Walory Artystyczne przyznawana przez Dyrektora Artystycznego Marcina Giżyckiego: 1 000 PLN
 • Nagroda Wolontariuszy za Najlepszy Film 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR

Kadry

Jeszcze dziś

Jeżyk i przyjaciele - kadr 12:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jeżyk i przyjaciele Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stwor...
Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę - kadr 13:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę W niedalekiej przyszłości zobojętniały aktywista ogłasza, że o północy w Sylwestra popełni samobójstwo w proteście przeciwko panującemu na nowo w Polsce niewolnictwu.
Paryż, 13. dzielnica - kadr 13:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Paryż, 13. dzielnica Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu.
Elvis - kadr 14:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Elvis Historia wieloletniej relacji Elvisa Presleya z Parkerem. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych  osób w życiu piosenkarza jego żona Priscilla Presley.
Yang - kadr 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Yang Rodzinie Jake’a towarzyszy android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się jego córką. Gdy ulega awarii chcą przywrócić go do życia.
Księgarnia w Paryżu - kadr 15:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Księgarnia w Paryżu Wzruszająca romantyczna opowieść o życiowych niespodziankach. Ta intymna i poetycka opowieść została napisana przez nieżyjącego już wielkiego włoskiego mistrza kina Ettore Scolę.
Allseasons - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Allseasons Film pokazuje kitesurfing nie tylko jako dyscyplinę sportową, ale przede wszystkim jako pełną przygód, miłości i wolności pasję.
Kolano Ahed - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kolano Ahed Izraelski filmowiec rzuca się w sam środek dwóch skazanych na porażkę bitew: jednej ze śmiercią wolności, drugiej ze śmiercią matki.
Paryż, 13. dzielnica - kadr 17:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Paryż, 13. dzielnica Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu.
Paryż, 13. dzielnica - kadr 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Paryż, 13. dzielnica Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu.
Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę W niedalekiej przyszłości zobojętniały aktywista ogłasza, że o północy w Sylwestra popełni samobójstwo w proteście przeciwko panującemu na nowo w Polsce niewolnictwu.
Yang - kadr 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Yang Rodzinie Jake’a towarzyszy android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się jego córką. Gdy ulega awarii chcą przywrócić go do życia.
Elvis - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Elvis Historia wieloletniej relacji Elvisa Presleya z Parkerem. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych  osób w życiu piosenkarza jego żona Priscilla Presley.
Księgarnia w Paryżu - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Księgarnia w Paryżu Wzruszająca romantyczna opowieść o życiowych niespodziankach. Ta intymna i poetycka opowieść została napisana przez nieżyjącego już wielkiego włoskiego mistrza kina Ettore Scolę.
Yang - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Yang Rodzinie Jake’a towarzyszy android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się jego córką. Gdy ulega awarii chcą przywrócić go do życia.
Gramy!
Best of Annecy 2022