Wiemy, co gramy
MENU
Love Tasting

Ostatni komers

reż. Dawid Nickel
Polska
2020
84’
W repertuarze
22.06 Jutro
14:00 Sala 1 Kup bilet Kup bilet
18:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
23.06 środa
14:45 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
18:45 Sala 2 Kup bilet Kup bilet
24.06 czwartek
15:45 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
18:45 Sala 2 Kup bilet Kup bilet

Pierwszy polski film o miłości w Pokoleniu Z wchodzi do kin! To jest historia o wszystkim co pierwsze, a co za tym idzie – najintensywniejsze… pierwszy joint, pierwszy seks, pierwsze zakochanie i złamane serce… Miejscem akcji jest małe miasto, blokowe osiedle i miejski basen, na którym najchętniej przesiadują nasi bohaterowie – zdradza producentka filmu, Marta Habior. W obsadzie zobaczymy świetnych aktorów młodego pokolenia: Sandrę Drzymalską, Mikołaja Matczaka, Nel Kaczmarek, Zofię Świątkiewicz i Jakuba Wróblewskiego. Jedną z głównych ról (Łysy) zagrał naturszczyk – Michał Sitnicki, odnaleziony przez reżysera na instagramie.

Akcja Ostatniego Komersu rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Ostatni Komers oparty na motywach fragmentów powieści Ma być czysto Anny Cieplak to pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela, zarazem współautora scenariusza do filmu. Twórcy, jako cel postawili sobie opowiedzieć o kawałku świata młodych ludzi bez moralizowania i oceniania. Ważnym elementem filmu jest muzyka, usłyszycie kawałki od: DJ Lotos, Low Roar, Duit, Kalwi&Remi, Hania Rani, Bella Ćwir, Rysy, Rotterdam Terror Corps, MX TORO.

Głos prasy

Film wydaje się niepodobny do niczego, co wcześniej powstało o młodych ludziach w polskim kinie

Bliżej Ekranu

Dawid Nickel opowiada o życiu młodych ludzi z delikatnością oraz pasją

Telemagazyn
Zwiastun
Nagrody
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2020
Najlepszy film mikrobudżetowy
Jeszcze dziś
18:00 SALA 1 Minari Pełna czułości historia. Opowiada o koreańsko-amerykańskiej rodzinie, która przeprowadza się na niewielką farmę w Arkansas w pogoni za amerykańskim snem.
18:45 SALA 1 Sweat Poruszający portret polskiej influencerki. Współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów. Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy fanów?
20:30 SALA 1 Na rauszu Ten eksperyment to jazda bez trzymanki! Historia przyjaciół zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
21:00 SALA 1 Magnezja Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki.
Gramy!

Minari

reż. Lee Isaac Chung