O-bi O-ba. Koniec cywilizacji – Kino Muza
Wiemy, co gramy
O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

O-bi O-ba. Koniec cywilizacji

Rozmowa dwóch kobiet.
reż. Piotr Szulkin
Polska
1984
86’
Artystyczny plakat przedstawiający ludzką czaszkę.

W wyniku wojny atomowej Ziemia nie nadaje się już do życia. Ludzkość schroniła się w betonowym schronie w oczekiwaniu na przybycie Arki, która przeniesie ich w bezpiecznie miejsce. Ocalała garstka Ziemian ulega degeneracji w wyniku strachu, głodu, choroby. Mit Arki, który utrzymuje ich przy życiu, a zarazem doprowadza do szaleństwa, jest efektem działań propagandowych rządu. Soft (J. Stuhr), funkcjonariusz służby bezpieczeństwa brał udział w przeprowadzeniu ocalałych do schronu, a teraz po roku wraz z nimi sięga dna egzystencji. Tymczasem sklepienie schronu grozi zawaleniem. Soft próbuje namówić Konstruktora do naprawy mechanizmu kopuły, która chroni przed radioaktywnym promieniowaniem. Kiedy kopuła pęka, tłum rzuca się w kierunku światła w przekonaniu, że wydarza się cud. Film science-fiction autorstwa Piotra Szulkina, który stanowi trzecią część postapokaliptycznej serii wraz z „Golemem”, „Wojną światów – następne stulecie”, „Ga, ga. Chwała bohaterom”. Fantastyczny kostium kryje nastrój beznadziei okresu stanu wojennego. W obsadzie aktorskiej ponownie Krystyna Janda (Gea), Marek Walczewski jako szef Softa, Mariusz Dmochowski jako milioner. Wśród znakomitych współtwórców filmu warto wymienić Witolda Sobocińskiego – autora „niebieskich” zdjęć i Jerzego Satanowskiego – autora muzyki. Na 10. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku Andrzej Kowalczyk zdobył Nagrodę za Scenografię (1985).

Kadry

Jeszcze dziś

Bugonia - kadr 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Bugonia Yorgos Lanthimos jest wizjonerem kina, którego styl urzeka publiczność na całym świecie. Bugonia podąża za dwoma młodymi mężczyznami, którzy mają obsesję na punkcie spisków.
Mężczyzna w garniturze w towarzystwie muzyka na plaży. 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Wysokie i niskie tony Najnowszy film Emmanuela Courcola to wywołująca zarówno śmiech, jak i łzy opowieść o rodzinie, muzyce i wielkiej pasji.
Lesbijska księżniczka z kosmosu - kadr 15:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Lesbijska księżniczka z kosmosu Introwertyczna, zamknięta w sobie kosmiczna księżniczka Saira dostaje kosza od swojej dziewczyny – pełnej energii i odważnej łowczyni nagród.
Wichrowe Wzgórza - kadr 16:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Wichrowe Wzgórza Historia miłosna osadzona na tle wrzosowisk Yorkshire, ukazująca intensywny i destrukcyjny związek między Heathcliffem a Catherine Earnshaw.
To był zwykły przypadek - kadr 17:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 To był zwykły przypadek Represjonowany irański reżyser powraca z filmem, który mocno uderza w autorytarny reżim. Jest też przejmującą humanistyczną refleksją nad tematami traumy, przebaczenia i moralno...
Hamnet - kadr 17:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Hamnet Poruszająca historia miłości Williama, ambitnego dramaturga i jego żony Agnes. Ich idylliczne życie zostaje zburzone, gdy wybucha epidemia dżumy, która dotyka ich dzieci.
Kopnęłabym cię, gdybym mogła - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kopnęłabym cię, gdybym mogła Emocjonalny rollercoaster o kobiecie, która każdego dnia toczy walkę z rzeczywistością, rozpadającym się życiem i własnymi granicami wytrzymałości.
Kadr filmu dokumentalnego z 22 edycji festiwalu filmów dokumentalnych. 19:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pan Nikt kontra Putin Film pokazujący propagandę i codzienne życie w Rosji. Pasza, nauczyciel w małym miasteczku na Uralu, pracuje w swojej dawnej szkole i filmuje życie jej uczniów jako kronikarz.
Bez wyjścia - kadr 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Bez wyjścia Kiedy rynek pracy jest bezlitosny, trzeba wyeliminować konkurencję. Koreański mistrz kina gatunkowego stawia niepokojąco trafną diagnozę współczesnych lęków.
Wartość sentymentalna - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Wartość sentymentalna Nominowany do 9 Oscarów najnowszy film Triera. Jeden z najczęściej nagradzanych i najważniejszych filmów tego roku, z muzyką skomponowaną przez polską kompozytorkę Hanię Rani.
Pillion - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pillion Ta prowokacyjna, przezabawna i bezwstydnie romantyczna historia miłosna przekonuje też, że nie ma to jak randka w kinie. Nie opieraj się, ty też mu ulegniesz.
Gramy!
Zniknięcie
reż. George Sluizer
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące