Not Alone + Pasang: In the Shadow of Everest – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Not Alone + Pasang: In the Shadow of Everest

Kobieta wspinająca się po górze.

116’
Plakat przedstawia wspinającą się kobietę po oblodzonej górze.

Not Alone | reż. Heather Mosher (Kanada) | 44 min
Kanadyjka Sarah Hueniken jest profesjonalną wspinaczką i przewodniczką górską. Gdy jej przyjaciółka Sonja ginie w lawinie, Sarah zaczyna wątpić we wszystko, co w jej życiu związane jest z górami.

Pasang: In the Shadow of Everest | reż. Nancy Svendsen (USA) | 72 min
Pasang: W cieniu Everestu jest zapisem tragicznej i inspirującej wyprawy Pasang Lhamu Sherpy, która w 1993 roku podjęła się zdobyć Everest jako pierwsza nepalska kobieta w historii. Wejście na legendarny szczyt było marzeniem Pasang, rdzennej niewykształconej Nepalki, która wywodziła się z wyznającej buddyzm mniejszości (religią dominującą królestwa Nepalu był hinduizm). Niemniej, na przekór jej staraniom stanęła nie tylko rodzina czy zagraniczni himalaiści, ale także rząd Nepalu i sama natura. Jednocześnie, jej zdeterminowana pogoń za marzeniem rozgrywa się na tle dążenia narodu do demokracji i rozwoju komercyjnego przemysłu wspinaczkowego.
Przywołując wspomnienia Nepalczyków, którzy ją znali, a także wypowiedzi najwybitniejszych himalaistów świata oraz samej Pasang, film ukazuje jak jej historyczna wyprawa zmieniła jej kraj i podbudowała wiarę nowego pokolenia w swoje możliwości.

Po seansie spotkanie z Dorotą Rasińską-Samoćko.
Prowadzenie: Daria Sieracka (Fundacja Wandalistki)

Zwiastun

Kadry

Jeszcze dziś

Dwie przyjaciółki leżą na śniegu. 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta z… Nowy film duetu Małgorzata Szumowska i Michał Englert, czuła opowieść o walce o siebie, ale też o pięknie prawdziwej bliskości.
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Mężczyzna czytający książkę na łóżku przy nocnej lampce. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Perfect Days Medytacja nad prostotą i pięknem życia. Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienn...
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Kobieta i mężczyzna prowadzą spokojną rozmowę w domu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pamięć Sylvia pracownik socjalny, prowadzi uporządkowane życie, córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul.
Gramy!
Perfect Days
reż. Wim Wenders
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące