Wiemy, co gramy
MENU

Mirror Mirror: Światy równoległe


81’

Pandemia wpłynęła na nas na wiele różnych sposobów, jednak poczucie bycia więźniem własnego domu było najprawdopodobniej jednym z najgorszych jej elementów, wpływając na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Pozostawieni samym sobie lub przytłoczeni pełnym domem, rozpaczliwie staraliśmy się znaleźć przestrzeń, w której moglibyśmy odetchnąć. Bohaterowie filmów są podobnie niezadowoleni z obecnej rzeczywistości i starają się znaleźć alternatywy, które by ich od niej uwolniły albo przynajmniej dały im poczucie kontroli, niezależnie od tego czy jest to poetycka obserwacja codziennych scen, poszukiwanie sensu życia w nowej formie duchowości czy po prostu – tworzenie własnych mikro-rzeczywistości.


01. INFLORESCENCE [SLOWLOOP-06]

Niemcy 2020. Eksperyment. 8′. Reżyseria: Nicolaas Schmidt
02. Same/Different/Both/Neither

Brazylia, USA 2020. Eksperyment. 19′. Reżyseria: Adriana Barbosa, Fernanda Pessoa
03. Egg

Francja, Dania 2018. Animacja. 13′. Reżyseria: Martina Scarpelli
04. A Wilderness of Lost Connections

Wielka Brytania 2020. Documentary/Eksperyment. 12′. Reżyseria: Dana Venezia
05. The End of Suffering (a proposal)

Grecja 2020. Eksperyment. 14′. Reżyseria: Jacqueline Lentzou
06. LOVE

Francja 2016. Animacja. 15′. Reżyseria: Reka Bucsi

Zwiastun
Kadry
Jeszcze dziś
15:15 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:00 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
17:30 SALA 1 Wszystko zostaje w rodzinie Pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów. Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone.
19:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
19:30 SALA 1 Przystanek Ziemia Debiutująca ukraińska reżyserka Kateryna Hornostaj przedstawia głęboko osobistą, zjawiskową i poetyczną opowieść o odkrywaniu siebie i cierpliwości, jakiej to wymaga.
20:00 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:30 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:45 SALA 1 Wszystkie nasze strachy Oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności...
Gramy!

Mystery Train

reż. Jim Jarmusch