Wiemy, co gramy

Mirror Mirror: Światy równoległe

Mirror Mirror: Światy równoległe - okładka

81’
Mirror Mirror: Światy równoległe - okładka

Pandemia wpłynęła na nas na wiele różnych sposobów, jednak poczucie bycia więźniem własnego domu było najprawdopodobniej jednym z najgorszych jej elementów, wpływając na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Pozostawieni samym sobie lub przytłoczeni pełnym domem, rozpaczliwie staraliśmy się znaleźć przestrzeń, w której moglibyśmy odetchnąć. Bohaterowie filmów są podobnie niezadowoleni z obecnej rzeczywistości i starają się znaleźć alternatywy, które by ich od niej uwolniły albo przynajmniej dały im poczucie kontroli, niezależnie od tego czy jest to poetycka obserwacja codziennych scen, poszukiwanie sensu życia w nowej formie duchowości czy po prostu – tworzenie własnych mikro-rzeczywistości.


01. INFLORESCENCE [SLOWLOOP-06]

Niemcy 2020. Eksperyment. 8′. Reżyseria: Nicolaas Schmidt
02. Same/Different/Both/Neither

Brazylia, USA 2020. Eksperyment. 19′. Reżyseria: Adriana Barbosa, Fernanda Pessoa
03. Egg

Francja, Dania 2018. Animacja. 13′. Reżyseria: Martina Scarpelli
04. A Wilderness of Lost Connections

Wielka Brytania 2020. Documentary/Eksperyment. 12′. Reżyseria: Dana Venezia
05. The End of Suffering (a proposal)

Grecja 2020. Eksperyment. 14′. Reżyseria: Jacqueline Lentzou
06. LOVE

Francja 2016. Animacja. 15′. Reżyseria: Reka Bucsi

Zwiastun

Kadry

Jeszcze dziś

Śubuk - kadr 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Śubuk Historia  matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.
Pięć diabłów - kadr 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pięć diabłów To prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.
Kociarze - kadr 15:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kociarze Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.
Śubuk - kadr 16:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Śubuk Historia  matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.
Słoń - kadr 16:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Słoń Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny.
Kobieta na dachu - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta na dachu Poruszający film stworzony przez kobiety, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank.
Moonage daydream - kadr 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Moonage daydream Geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów.
Nitram - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Nitram Thriller psychologiczny z domieszką czarnego humoru i szczyptą surrealizmu – ekscentryczne, zwodnicze kino, precyzyjnie zmierzające do mocnego finału.
Aftersun - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Aftersun Jedno z największych olśnień tegorocznych festiwali, pokazywany i nagradzany od Cannes aż do Toronto. Czuły, zabawny, wzruszający i chwytający za serce film.
Biały szum - kadr 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Biały szum Zabawny, przerażający, liryczny, absurdalny, a zarazem zwyczajny i apokaliptyczny Biały szum opowiada o wysiłkach współczesnej amerykańskiej rodziny.
Kobieta na dachu - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta na dachu Poruszający film stworzony przez kobiety, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank.
Do ostatniej kości - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do ostatniej kości Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.
Gramy!
Aftersun
reż. Charlotte Wells